Oświadczenie Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego w sprawie inicjatywy referendalnej

Każdego dnia chodzę po mieście i rozmawiam z Sopocianami o tym, jak się żyje i pracuje w Sopocie. Spotykamy się przy okazji głosowania na Budżet Obywatelski, konsultacji uchwały krajobrazowej czy polityki mobilności w mieście. To jest codzienna weryfikacja pracy Rady Miasta i mojej. Zawsze otwarcie staję do dyskusji na wszystkie tematy z mieszkańcami. Najważniejszą weryfikacją dla władz samorządowych są jednak demokratyczne wybory. Najbliższe odbędą się za rok.

Mieszkańcy dla Sopotu oraz PiS, którzy nie potrafili przekonać Sopocian do swojej wizji miasta, chcą dojść do władzy „tylnymi drzwiami”. Rozpoczęła się przyspieszona o rok, negatywna kampania wyborcza. Przykre jest to, że zamiast politycznej dyskusji na argumenty i wizje miasta – na którą zasługują mieszkańcy Sopotu – inicjatorzy referendum posługują się kłamliwymi pomówieniami, telewizyjnymi manipulacjami oraz donosami do prokuratury. Szczególnie przykre są próby manipulowania starszymi Sopocianami. Jak wygląda miasto każdy widzi. Otrzymujemy wiele bardzo pozytywnych sygnałów od samych mieszkańców, za które serdecznie dziękuję. Na Sopot w ostatnim czasie spłynął prawdziwy deszcz nagród i wyróżnień. Docenione zostały zarówno architektura, spadek przestępczości, dbałość o przyrodę, seniorów, jawność działania władz miasta. Cały czas pracujemy, aby w Sopocie żyło się coraz wygodniej i bezpieczniej. O tym, jak się będzie dalej rozwijać nasze miasto powinni zadecydować w wolnych wyborach mieszkańcy. Już za rok!

Konsekwencją ewentualnego referendum – jeśli podpisy zostaną pozytywnie zweryfikowane – będzie próba wprowadzenia do miasta partyjnego komisarza, który ma pomóc wygrać PIS-owi wybory w 2018 roku. Stawką jest nasze miasto, nasz Sopot. Nie pozwólmy go zawłaszczyć PiS, obrońmy Sopot przed polityczną gorączką, która zaczyna obejmować cały kraj.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...