Sopot na Targach Seniora w Sztokholmie

Sopockie stoisko na Targach Seniora w Sztokholmie
Fot. materiały UMS

Sopot, wraz z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną i Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej, w dniach 24-26 października promuje się na Targach Seniora w Sztokholmie.

Wydarzenie skierowane jest do odbiorców z grupy wiekowej 55+, którzy często zakończyli już swoje kariery zawodowe i dysponują zapasem czasy wolnego i środków finansowych, aby cieszyć się życiem.

W ofercie targowej znajdują się klasyczne produkty i usługi przeznaczone dla tej grupy wiekowej, a także propozycje przygotowane z myślą o uprzyjemnieniu życia, takie jak nauka gry w golfa, ćwiczenia, porady lekarskie, makijaż, kosmetyki i witaminy dla seniorów, ubrania, przedmioty codziennego użytku, spotkania ze specjalistami.

Od lat dużą popularnością cieszy się także segment podróży zagranicznych. Jedną z często wybieranych destynacji jest właśnie Sopot, który przyciąga seniorów swoją ofertą. Krótka, niemęcząca podróż, wysoki standard hoteli, spa, ciekawe atrakcje, restauracje, a wszystko to w niewysokiej jak dla Szwedów cenie.

Dlatego też specjalnie na tę okazję sopockie hotele przygotowały pakiety pobytowe, którymi chcą zachęcić seniorów do pobytu w Sopocie poza sezonem. To właśnie gotowych pakietów najczęściej szukają Szwedzi – seniorzy, którzy wolą kupić gotowy i ciekawy produkt.

Dwie osoby spośród tych, które odwiedzą sopockie stoisko, otrzyma nagrodę ufundowaną przez Hotel Sheraton – dwie noce ze śniadaniami i 3-daniowym obiadem z butelką wina w restauracji Polskie Smaki.

W Sopocie notujemy ciągły przyrost gości ze Skandynawii, według statystyk Szwedzi plasują się na trzecim miejscu spośród turystów odwiedzających Sopot.

Specjalnie dla gości ze Skandynawii Sopot przygotował ulotki z opisem najważniejszych atrakcji turystycznych, w języku szwedzkim i norweskim.

W 2016 roku Targi odwiedziło prawie 13 tys. gości, z czego większość zatrzymała się przy sopockim stoisku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...