Monitoring miejski pomógł zidentyfikować podrzucających śmieci

Zdjęcie z monitoringu miejskiego pokazujące ludzi podrzucających śmieci
Zdjęcie z monitoringu miejskiego

Sopocka Straż Miejska ukarała osoby zaśmiecające miasto. Dzięki systemowi miejskiego monitoringu nadzorem objęto miejsce, w którym w ciągu kilku dni powstało wysypisko śmieci – niewielki plac u zbiegu ulic Podjazd i Kolejowej. Kilkugodzinne przeglądanie zapisów monitoringu pomogło w ustaleniu sprawców zaśmiecania terenu.

Okazało się, że to mieszkańcy pobliskiej kamienicy wyrzucali poremontowe odpady z mieszkania pod płot nieruchomości. Zostali oni ukarani mandatem karnym. Sprawa jest rozwojowa, ponieważ zapisy wideo pokazują także inne osoby, które w tym miejscu podrzucają odpady budowlane.

Przypominamy, że ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mieszkańcom przysługuje prawo do przekazania raz w roku odpadów budowlanych i rozbiórkowych niezawierających odpadów niebezpiecznych, powstałych w związku z remontem prowadzonym w lokalu mieszkalnym, w ilości do 1 metra sześciennego na lokal mieszkalny. W tej sprawie można zgłaszać się do sopockiego ZOM-u i tam pobierać worki typu big-bag.

W przypadku ujawnienia przez Straż Miejską zaśmiecania, trzeba liczyć się z grzywną w wysokości do 500 złotych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...