Sopot świętuje niepodległość – kup flagę na paradę

Zabytkowe wozy strażackie jadą w paradzie z okazji Święta Niepodległości
Fot. Fotobank.PL/UMS

IV strażacki przejazd samochodów zabytkowych i rowerów oraz wspólne wysyłanie Światełka dla Polski uświetnią obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości w Sopocie. Zbiórka uczestników chętnych na rowerową paradę niepodległości nastąpi w sobotę, 11 listopada o godz. 12.45 w okolicy parkingu Opery Leśnej, za budynkiem straży pożarnej.

Podobnie jak w poprzednich latach, rowerzyści wyposażeni w biało-czerwone elementy garderoby przyłączą się do widowiskowego przejazdu zabytkowych, również strażackich aut. Wiele atrakcji czekać będzie na mieszkańców w okolicy Placu Przyjaciół Sopotu: wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni oraz wysyłanie do nieba życzeń dla Polski. Po uroczystościach – msza święta.

Zbiórka uczestników chętnych na sopocką, rowerową paradę niepodległości nastąpi w sobotę, 11 listopada o godz. 12.45 w okolicy parkingu Opery Leśnej, za budynkiem straży pożarnej. O godz. 13.30 zwarty peleton przyłączy się do przejazdu pojazdów zabytkowych organizowanego przez Straż Pożarną i wraz z nimi stworzy kolorową, patriotyczną kolumnę.

Wszystkich mieszkańców Sopotu, którzy chcieliby przed Świętem Niepodległości kupić flagę narodową, zapraszamy do Informacji Turystycznej, w której dostępne są one w cenie 20 zł za sztukę. Flagi można kupić w obu lokalizacjach IT (w Domu Zdrojowym i przy ul. Dworcowej).

 

– To kolejny taki przejazd, na zeszłorocznym była spora frekwencja – komentuje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Wierzę, że i tym razem wszyscy poczujemy niesamowity, radosny, patriotyczny nastrój.

Po przejeździe na wszystkich czekać będzie grochówka, prezentacja zabytkowych wozów strażackich, pokazy sprzętu strażackiego oraz pokaz pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Dla rowerzystów biorących udział w paradzie, sopocki Oficer Rowerowy przygotował prezenty: patriotyczne biało-czerwone światełka, zaś dla osób najciekawiej wykorzystujących w stroju patriotyczne elementy przewidziane są ciekawe upominki. 

Po paradzie i ciepłym posiłku na Placu Przyjaciół Sopotu zapraszamy do udziału w VII już edycji akcji „Światełko dla Polski”. Jest to akcja społeczna organizowana z okazji Święta Niepodległości, podczas której całe rodziny wysyłają do nieba białe i czerwone lampiony, do których przyczepią życzenia dla Polski. Jej celem jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie tożsamości narodowej u dzieci, przekazywanie wartości patriotycznych w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób oraz aktywizowanie całych rodzin poprzez wspólne spędzenie czasu.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów sopockich szkół oraz Sopockiego Chóru Kameralnego Continuo. Występy zakończą się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, ok. godz. 17.15, po nim nastąpi przejście na plażę w okolice Teatru Atelier, skąd lampiony zostaną wypuszczone w powietrze.

O godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym pw. Św. Jerzego odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...