Podziękujmy naszym wolontariuszom!

Medale Sopocki Wolontariusz Roku
Fot. Fotobank.PL/UMS

Trwa 8. edycja konkursu Sopocki Wolontariusz Roku. Do 27 listopada 2017 r. można nominować osoby wyróżniające się aktywnością społeczną oraz tych, którzy w szczególny sposób dbają o wolontariuszy tworząc dla nich przyjazną przestrzeń aktywności.

W tym roku są cztery kategorie konkursowe:

  1. Sopocki Wolontariusz Roku 2017 – wolontariat indywidualny
  2. Sopocki Wolontariusz Roku 2017 – wolontariat grupowy
  3. Sopocka Organizacja Pozarządowa/Instytucja Przyjazna Wolontariuszom 2017
  4. Sopocki/ka Koordynator/ka Wolontariatu Roku 2017 – nowa kategoria dająca możliwość nominowania osób, które w sopockich organizacjach/instytucjach pracują lub działają w roli koordynatorów wolontariatu, a do ich zadań należy organizacja wolontariatu, zarządzanie wolontariuszami oraz bezpośrednia współpraca z nimi.

Celem konkursu jest przede wszystkim promocja wolontariatu i aktywności społecznej. W ten sposób możemy pokazać mieszkańcom Sopotu wyjątkowych, aktywnych, zaangażowanych wolontariuszy działających w różnych obszarach życia społecznego.

Dla organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, dla tych wszystkich, którzy korzystają z wolontaryjnego wsparcia, to okazja, aby podziękować wolontariuszom, by publicznie okazać im uznanie i wdzięczność. Dla wolontariuszy to sposób, aby zwrócić uwagę na wyróżniających się koordynatorów wolontariatu oraz wskazać organizacje/instytucje, które tworzą dobrą atmosferę współpracy, będąc przykładem dla innych organizatorów i animatorów wolontariatu.

Kandydatów do konkursu zgłaszać mogą wszyscy mieszkańcy Sopotu, sopockie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne współpracujące z wolontariuszami oraz wolontariusze współpracujący z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz mieszkańców Sopotu.

Wnioski nominacyjne można składać do 27 listopada do godz. 16.00 w biurze Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Marynarzy 4. Istnieje możliwość przesłania wniosków drogą mailową na adres: biuro@scop.sopot.pl.

Laureatów Konkursu Sopocki Wolontariusz Roku 2017 poznamy podczas Gali Sopockich Obchodów Dnia Wolontariusza, która odbędzie się na początku grudnia.

Więcej informacji:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...