Zapraszamy na wykład „Sopot bez samochodów – czy to możliwe?”

Tył samochodu jadącego ulicą
Mat. pras. (Pixabay)

Przyjdź, posłuchaj i porozmawiaj z człowiekiem, który nie tylko uważa, że w szczęśliwych miastach przyszłości dominować będą ludzie chodzący pieszo i jeżdżący na rowerach, ale pomaga wprowadzać tę ideę w życie w wielu miastach na świecie już teraz. Z sukcesem! Lasse Schelde - Duńczyk, architekt i urbanista, który zrewolucjonizował myślenie o mieście nie tylko w Danii tworząc słynną już "odwróconą piramidę mobilności". Zobacz i posłuchaj, dlaczego w szczęśliwym mieście samochód jest w niej na przedostatnim miejscu...

Lasse Schelde, jest dyrektorem i współzałożycielem duńskiego Bicycle Innovation Lab, jednego z najbardziej uznanych na świecie ośrodków opracowywania, testowania i wprowadzania w życie nowych koncepcji aktywnej mobilności oraz kształtowania ładu przestrzennego.

Spotkanie odbędzie się 30 listopada, w godz. 17.30-19.30, w auli B-4 Wydziału Zarządzania UG w Sopocie (ul. Armii Krajowej 101, obok budynku Państwowej Straży Pożarnej), będzie tłumaczone z języka angielskiego.

Wykład otwarty jest dla każdego, będzie również możliwość dyskusji z ekspertem.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...