Sopockie Mikołajki, że ho, ho!

Święty Mikołaj
Fot. materiały prasowe

Wysoka choinka prawie wybrana. Dzielne renifery zacierają kopyta, bo w tym roku sanie świętego Mikołaja będą po brzegi wypełnione upominkami i słodyczami dla najmłodszych! W imieniu Gościa z Laponii zapraszamy na najbardziej rodzinne ho, ho, ho w mieście. Sopockie Mikołajki to inicjatywa Sopockiej Rady Organizacji Pozarządowych. Już 10 grudnia, w Hali 100-lecia Sopotu, przy dźwięku kolęd i blasku świątecznego drzewka, będzie się wiele działo! Wstęp jest wolny.

Mikołajkową przygodę rozpoczniemy nietypowym powitaniem. Wspólny taniec z Mikołajem z pewnością stanie się nie tylko wspaniałą tradycją na kolejne lata, ale przede wszystkim pozwoli z humorem rozpocząć magiczny czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

Podczas wydarzenia w holu i na antresoli Hali 100-lecia Sopotu w godz. 11.00-14.00, będzie można własnoręcznie przygotować wyjątkowe ozdoby świąteczne (bombki, aniołki, łańcuchy i gwiazdy, kartki i listy świąteczne, ozdoby z suszonych owoców, z masy solnej, gliny, czy też uszyte).

Osoby narzekające na brak czasu, by wykonać podstawowe badania profilaktyczne, będą miały  ku temu sposobność. Nie zabraknie też alternatywnej edukacji. Dzieci w wieku 4-7 lat wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w warsztacie o „wyrażaniu miłości, dostrzeganiu wyjątkowych cech w rzeczach zwyczajnych i… prawdziwych prezentach od Mikołaja” (obowiązują zapisy sms-owe lub telefoniczne: 600 270 058, Katarzyna Janasiewicz-Nowak).

Ciekawą propozycję stanowią także Śnieżynkowe Opowieści – wspólne ratowanie Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonywanie ilustracji do teatrzyku Kamishimai, opowiadających o najbardziej pracowitym dniu Świętego Mikołaja. Z kolei „Odyseja umysłu” to propozycja dla dzieci od 10 lat.

W czasie wydarzenia na hali sportowej pomiędzy drużynami sopockich pozarządowców, samorządowców, sportowców i artystów zostanie rozegrany I Integracyjny Mecz Piłki Nożnej o Puchar Mikołaja. W przerwach pomiędzy nimi nie zabraknie świątecznych występów artystycznych, a także zabaw, gier i konkursów sportowych. Będzie też czas na rozmowy w rodzinnej atmosferze przy kubku kawy i korzennym ciastku. Drobny poczęstunek przygotuje Stowarzyszenia Sopocki Dom. Każdy chętny do wcielenia się w rolę Mikołaja, będzie mógł wesprzeć ich działania dobrowolnymi datkami, które z kolei zostaną przeznaczone na świąteczne prezenty dla dzieci i młodzieży będących pod ich opieką. 

Wielkim, świątecznym marzeniem jest, aby Sopockie Mikołajki na stałe wpisały się w kalendarz miasta. Sopot to miejsce dla ludzi i otwarte na ludzi, dlatego liczymy, że 10 grudnia od godz. 11.00 do 14.00 wielu mieszkańców przyłączy się do zabawy w Hali 100-lecia Sopotu. Wstęp jest wolny.

Szczegółowe informacje dostępne są na: Fecebooku Sopockiej Rady Organizacji Pozarządowych

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...