Sopoccy wolontariusze świętują!

Grupa wolontariuszy
Fot. materiały prasowe

Zapraszamy wszystkie osoby, którym temat wolontariatu jest bliski, na uroczyste obchody Dnia Wolontariusza. Spotkajmy się 11 grudnia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Coroczne Sopockie Obchody Dnia Wolontariusza to okazja, by spotkać się, nagrodzić i podziękować osobom, które swoim czasem, zaangażowaniem, doświadczeniami i kompetencjami wspierają sopockie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. Podczas tego wydarzenia rozstrzygnięty zostanie konkurs Sopocki Wolontariusz Roku 2017. Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach:

  • wolontariat indywidualny,
  • wolontariat grupowy,
  • instytucja, organizacja przyjazna wolontariuszom,
  • koordynator wolontariatu (nowość!).

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda w kategorii koordynator wolontariatu. Chodzi o to, by w sposób szczególny docenić osoby, organizujące wolontariat w swoich organizacjach i instytucjach. To koordynatorzy bezpośrednio pracują z wolontariuszami i to dzięki ich pasji zwiększa się społeczne zaangażowanie sopocian.

W programie także:

  • podsumowanie działań Wolontariat – Aktywni w Sopocie,
  • premiera spotów promujących sopocki wolontariat,
  • wystawa fotograficzna Sopoccy Akcjonariusze,
  • występ sopockiego Chóru Mundus Cantat,
  • świąteczny tort.

Zapraszamy do wspólnego świętowania 11 grudnia, początek o godz. 17.00, w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, pl. Zdrojowy 2, II piętro. Wydarzenie jest otwarte. Dla lepszej organizacji spotkania organizatorzy proszą jednak o potwierdzenie obecności do 10 grudnia 2017 r. na: e-mail a.kobierowska@wolontariat.sopot.pl lub tel. 58 341 83 52, tel. kom. 690 595 03.

Organizatorem wydarzenia Obchody Dnia Wolontariusza jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Urzędem Miasta. Za szczególne włączenie się w przygotowania Obchodów serdecznie dziękujemy Sopockim Rzecznikom Wolontariatu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...