Zieleń na Placu Przyjaciół - drugie spotkanie

Dłonie z przyżądami do pisania na tle rysunku architektonicznego.
Mat. pras.

Za nami pierwsze, bardzo inspirujące, warsztaty dotyczące przyszłych zmian na Placu Przyjaciół Sopotu. Mieszkańcy spotkali się w listopadzie w Sopotece, aby porozmawiać o najważniejszym placu w mieście. Był to początek realizacji projektu, który zwyciężył w tegorocznym budżecie obywatelskim „Zieleń na Placu Przyjaciół”. Teraz zapraszamy na kolejne spotkanie we wtorek 12 grudnia o godz. 17:00 w Dwóch Zmianach na ul. Boh. Monte Cassino 31.

Pomysłodawcą projektu jest jeden z pracowników naukowych Sopockiej Szkoły Wyższej. Uczelnia chętnie włączyła się w prace nad projektem i przygotowała czwartkowe warsztaty. Na spotkaniu – co cieszy – pojawili się przedstawiciele wszystkich grup wiekowych: od dzieci poczynając, przez gimnazjalistów, licealistów, osoby w średnim wieku, na seniorach kończąc.
Mieszkańcy bardzo twórczo i z zaangażowaniem rozmawiali o plusach i minusach Placu Przyjaciół, opowiadali o tym, gdzie lubią spędzać czas i na co spoglądają odpoczywając na placu.
Analizowali również to, w jaki sposób korzystają z tej przestrzeni, którędy chodzą, czy delektują się spacerem czy też szybko pokonują wyznaczony dystans. Zadaniem uczestników było stworzenie – według ich oceny i intuicji – placu marzeń.
Uczestnicy podzieleni byli na 8-10-osobowe grupy robocze. Ich pracę przy każdym z sześciu stołów, przy których rozmawiali, moderowali studenci Sopockiej Szkoły Wyższej. Na zakończenie każdy ze stołów prezentował wyniki swoich rozważań.

To pierwsze warsztaty, których celem było sprecyzowanie oczekiwań mieszkańców odnośnie zieleni realizowanej w ramach projektu. Teraz do pracy przystąpią studenci SSW przygotowując wstępne szkice rozwiązań.

Następnie podczas drugiego warsztatu, który odbędzie się we wtorek 12 grudnia w klubokawiarni Dwie Zmiany o godz. 17:00 (ul. Bohaterów Monte Cassino 31, naprzeciwko kościoła św. Jerzego). Studenci pokażą swoje propozycje mieszkańcom i na ich podstawie będą dalej dyskutować o konkretnych rozwiązaniach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych projektem!


W przyszłorocznym budżecie miasta na projekt „Zieleń na Placu Przyjaciół” zarezerwowano milion zł.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...