Leśne ścieżki rowerowe w Sopocie zostaną zmodernizowane

Ścieżka rowerowa w lesie
Fot. Krzysztof Jałoszyński, UMS

W ramach projektu pod nazwą „Szlak Turystyczny przez Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z łącznikami”, w Sopocie zaplanowano modernizację 9,14 km leśnych dróg rowerowych. Będzie to część większej inwestycji, której celem jest zagospodarowanie terenu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego poprzez utworzenie rowerowego szlaku rekreacyjnego i, co za tym idzie, uporządkowanie ruchu turystycznego.

– To bardzo dobra wiadomość dla miłośników tej formy ruchu na świeżym powietrzu – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Sopockie leśne drogi rowerowe są bardzo atrakcyjnie położone, a po modernizacji staną się jeszcze większą konkurencją dla zatłoczonych ścieżek nadmorskich. Projekt będzie realizowany wspólnie z Gdańskiem i Gdynią, dzięki czemu wkrótce będziemy mieli w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym naprawdę ciekawą, rozbudowaną sieć rekreacyjnych tras rowerowych – dodaje wiceprezydent.

Planowany koszt inwestycji w Sopocie to 1,7 mln zł, z czego 550 tys. stanowić będzie dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

– Prace polegać będą na wzmocnieniu konstrukcji dróg oraz dostosowaniu standardu nawierzchni do potrzeb ruchu rowerowego, tak, by nie było na nich błota czy piasku, w który zapadają się koła – mówi Krzysztof Jałoszyński, sopocki oficer rowerowy. –  W wielu miejscach te drogi nie mają żadnej podbudowy, są po prostu ubitą ziemią. Nie planujemy zmiany rodzaju nawierzchni na trasach, tam, gdzie był asfalt, będzie asfalt, tam gdzie była nawierzchnia naturalna, będzie naturalna. Zakres prac na poszczególnych odcinkach będzie różny, niektóre odcinki wymagają jedynie bieżącej kosmetyki, inne kompletnej przebudowy – wyjaśnia Jałoszyński.

Wykonanie przewidziano na lata 2019-2020. Projekt realizowany będzie wspólnie z Gdańskiem i Gdynią.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...