Poczuj magię świąt w Sopocie

Oświetlenie świąteczne w formie kul na lte urzedu miasta Sopotu
Fotobank.PL/UMS

Odświętnie przystrojone miasto, choinki w przestrzeni miasta, ozdoby, girlandy i kurtyny świetlne – to znak, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Nie możemy zagwarantować, że będą śnieżne, czy mroźne, ale zrobiliśmy wszystko by w Sopocie były bajkowo pięknie.

Podobnie jak w minionym roku iluminacja Sopotu obejmuje kurtyny świetlne na Al. Niepodległości, girlandy świetlne na ul. Kościuszki, dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino oraz na Placu Przyjaciół Sopotu. Plac Przyjaciół Sopotu ozdabia już centralna świetlna choinka, świetlny prezent i bombka. Przed kościołem świętego Jerzego prócz żywej choinki, ustawiony został świetlny Anioł.
Łączny koszt modernizacji, montażu i demontażu oświetlenia to  95.703,85 zł.

W ubiegłym roku zostały zakupione sznury świetlne LED na 3 żywe choinki (przy Urzędzie, przy kościele św. Jerzego i przy ZDIZ) – koszt to 36 tys. zł.
Wymiana uszkodzonych elementów całej iluminacji w Sopocie  30.750 zł brutto.

W tym roku zakupiliśmy nowe dekoracje: dodatkowe sznury świetlne (kule LED) na 3 żywe choinki, nastrojowe dekoracje LED 3D w formie kul świątecznych z gwiazdkami, które zostały ustawione w Parku Herbstów  oraz przed Urzędem Miasta, nowe dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino oraz świetlną fontannę, która stanie na Placu nieopodal choinki (fontanna zostanie ustawiona 15 grudnia).
Koszt nowego oświetlenia wraz  z montażem i demontażem to około 174 tys. zł: dekoracje choinek i kule LED, fontanna i nowe dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino.

Jarmark świąteczny
Na stoiskach, które znajdują się na Placu Przyjaciół Sopotu, znaleźć można ciekawe prezenty gwiazdkowe, można kupić przysmaki na świąteczny stół, słodycze i ozdoby. Będzie można kupić choinki. Sopocki Jarmark Świąteczny, czyli świąteczna edycja Pikniku Sopot, czynny jest w godz. 10.00-18.00 w weekendy: 1-3 grudnia, 8-10 grudnia, 15-17 grudnia (edycja specjalna). Kupujący na Sopockim Jarmarku Świątecznym biorą udział w Zabawie Świątecznej, której wielki finał odbędzie się 17 grudnia.

Monidło
Na Placu Przyjaciół Sopotu pojawi się świąteczne monidło. Zachęcamy do robienia dzieciom – i nie tylko – pamiątkowych zdjęć już od 15 grudnia.
Wigilia dla mieszkańców
Sopocian i przyjaciół Sopotu, serdecznie zapraszamy na tradycyjną już wigilię, która jak co roku, odbędzie się na Placu Przyjaciół Sopotu. Zapraszamy w niedzielę,17 grudnia, już od 12.30. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.sopot.pl
Od 18 do 26 grudnia na Placu Przyjaciół Sopotu stanie kolejna świąteczna atrakcja -  darmowa karuzela dla dzieci

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...