Cały Sopot śpiewa kolędy

Chór Mundus Cantat
Chór Mundus Cantat. Fot. materiały prasowe

Wielkie kolędowanie w Sopocie rozpocznie się już 15 grudnia. Kolędy, pastorałki i pieśni adwentowe zabrzmią w Operze Leśnej, Sopot Centrum i Sopotece oraz w Kościele Chrystusowym. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej Mundus Cantat Sopot 2017 odbędzie się w dniach 15-17 grudnia. Będzie to okazja, by posłuchać kolęd w różnych językach i różnych kulturalnych przestrzeniach Sopotu. Zespoły z Łotwy i z całej Polski śpiewająco podzielą się dobrą nowiną w czasie wigilii dla samotnych sopockich seniorów, organizowanej przez MOPS i Polski Komitet Pomocy Społecznej.

W piątkowy wieczór o godz. 18.00 zapraszamy na muzyczne co nieco do Sopot Centrum, gdzie młodzieżowe chóry oraz grupy instrumentalne szkół muzycznych z Lęborka i Sopotu wprowadzą nas w radosny klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Festiwal to także konkurs. Zespoły będzie oceniać profesjonalne jury, w skład którego wejdą wybitni specjaliści w dziedzinie chóralistyki. 16 grudnia o godz.15.00 w Sali Koncertowej PFK Sopot (na terenie Opery Leśnej) odbędzie się Koncert Finałowy i ogłoszenie wyników.

Zwieńczeniem festiwalu będzie coroczny koncert poświęcony pamięci Michaela Ray Dawidowa, który odbędzie się 17 grudnia o godz. 17.00 w Kościele Chrystusowym przy ul. Obrońców Westerplatte 21. Usłyszmy Zespół Klarnetowy Sopockiej Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Dariusza Egielmana, Chór Sopockiej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz gospodarza festiwalu – Chór Festiwalowy SSW Mundus Cantat pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej.

Będzie to wyjątkowo okazja, żeby jeszcze przed świętami posłuchać kolęd z całego świata w wykonaniu międzynarodowych chórów. Organizatorzy w trakcie koncertu będą zbierać datki, zabawki oraz słodycze dla 11-letniego Mikołaja Charuka, ucznia Sopockiej Szkoły Muzycznej. Mikołaj urodził się bez kości udowej w lewej nodze. W maju przeszedł operację w Stanach Zjednoczonych usprawniającą poruszanie się operację, teraz przechodzi kilkumiesięczną rehabilitację.

Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...