Hotel Sopot Najlepszą Sopocką Inwestycją 2016 roku

Budynek hotelu Sopot
Hotel Sopot. Fot. materiały prasowe

Wykreowanie atrakcyjnych efektów wizualnych w prostej, oszczędnej bryle hotelu Sopot zyskało uznanie w oczach Kapituły Nagrody Przewodniczącego Rady Miasta Sopotu za Najlepszą Sopocką Inwestycję 2016 roku. Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 18 grudnia, przewodniczący Wieczesław Augustyniak wręczył nagrody za Najlepszą Inwestycję 2016 roku.

Kapituła Nagrody za Najlepszą Sopocką Inwestycję obradowała 24 listopada i przyznała nagrodę, trzy wyróżnienia i wyróżnienie specjalne.

Największą liczbę głosów i nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Sopotu za Najlepszą Inwestycję  2016 roku otrzymała budowa hotelu (hotel Sopot) przy ul. Haffnera 88, inwestor: BAUHAUS Sp. z o.o., projektant: arch. Adam Walczak.

Inwestycję tę doceniono za oryginalne i świeże potraktowanie tematu, za wykreowanie atrakcyjnych efektów wizualnych w prostej, oszczędnej bryle, wykorzystując ryzykowny gdzie indziej, materiał elewacyjny, jakim jest kolorowe szkło. Połyskliwa elewacja budynku, konsekwentnie utrzymana w błyszczącej czerni i dwóch kontrastowych barwach oraz starannie dobrany detal zewnętrzny i wystrój wnętrza tworzą elegancką i wysmakowaną całość, znakomicie wpisującą się w otaczającą budynek wysoką zieleń skarpy sopockiej. 

Kolejno największe liczby głosów zdobyły następujące inwestycje, które otrzymują wyróżnienia:

  • pawilon gastronomiczny (Rybitwa), przy al. Wojska Polskiego, wejście nr 23 dz. 23/1 ark.25, inwestor: Tomasz Wysiecki, projektant: arch. Andrzej Grodzki. Na uwagę zasługuje harmonijne wpisanie architektury w krajobraz plaży z jednoczesnym nawiązaniem do charakterystycznych elementów snycerki sopockich werand;
  • pawilon gastronomiczny (Centrala Rybna) przy al. F. Mamuszki, wejście nr 17 dz. 10/3 i 10/4, inwestor: Celina Jankowska, projektanci: AD12 Studio arch. Anna Jankowska, arch. Dominika Janicka, Jacek Józekowski. Prosta, lekka i nowoczesna architektura pawilonu wtapia się w naturalne otoczenie, jakim jest plaża i zieleń, nie powodując dysonansu, co zasługuje na wyróżnienie;
  • rozbiórka istniejącego budynku mieszkalnego i budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy ul. Pułaskiego 31, inwestor: osoby fizyczne, projektant: arch. Krzysztof Dobrowodzki. Doceniono tutaj spełnienie oczekiwań inwestora poprzez zwiększenie kubatury budynku przy jednoczesnym, bardzo umiejętnym rozwiązaniu bryły. Projektant umiejętnie posłużył się oszczędnym i eleganckim językiem form architektury współczesnej, żywo nawiązującej do tradycyjnej formy modernistycznej willi miejskiej, z wielką dbałością o harmonię i detal, przy wykorzystaniu tradycyjnych elementów dekoracyjnych w formie płaskorzeźby.

Wyróżnienie specjalne – dla inwestora, postanowiono przyznać inwestycji:

  • przebudowa, remont i nadbudowa budynku mieszkalnego na cele usługowo-handlowe dla funkcji kulturalno-gastronomicznej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 54, inwestor: Fundacja Teatru BOTO w Sopocie, projektant: arch. Joanna Zygmuntowicz. Na szczególną uwagę zasługują pieczołowicie przeprowadzone przez Inwestora prace remontowo-konserwatorskie, które w połączeniu z kulturotwórczą, nową funkcją budynku tchnęły weń nowe życie. Budynek teatru BOTO stał się wyróżniającym się miejscem na mapie kulturalnej Sopotu, wysoko cenionym nie tylko przez mieszkańców. 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...