Betlejemskie Światło Pokoju w Sopocie

Kościół św. Jerzego
Na wszystkich, którzy zechcą zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów, harcerze czekać będą od godz. 18.00 przy kościele św. Jerzego. Fot. Fotobank.PL

Zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Sopot zapraszają na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość odbędzie się 20 grudnia, na placu przed kościołem św. Jerzego, o godz. 18.00.

Hasło przyświecające tegorocznej edycji to „W Tobie jest Światło!”. Niosąc płomień do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, harcerze dzielą się radosną nowiną, krzewiąc uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju sięga roku 1986. Akcja stała się wówczas częścią bożonarodzeniowej akcji charytatywnej prowadzonej przez skautów w Austriackim Linzu. Od tamtego czasu, co roku, Światło odbierane jest z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem i samolotem transportowane do Wiednia. Tam, podczas uroczystości, płomień jest przekazywany mieszkańcom i skautom oraz harcerzom z Europy.

W Polsce akcję od 1991 roku organizuje Związek Harcerstwa Polskiego. Polska stała się w ten sposób częścią sztafety: harcerze przejmują Światło od skautów słowackich i przekazują dalej, do Rosji, na Litwę, Ukrainę a także do Niemiec i Danii.

Więcej informacji na stronie Betlejemskie Światło Pokoju

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...