W nowy rok z muzyką!

Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Fot. M. Szymończyk

Jak co roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na Koncert Noworoczny. 13 stycznia w kościele św. Jerzego publiczność usłyszy muzyków PFK Sopot oraz solistów – Aleksandrę Wiwałę (sopran) i Łukasza Załęskiego (tenor).

Koncert jest nawiązaniem do tradycji słynnych wiedeńskich Koncertów Noworocznych Filharmoników Wiedeńskich, która sięga 1939 r. Dziś – transmitowane na cały świat za pośrednictwem radia i telewizji – gromadzą rokrocznie publiczność z ponad 70 krajów, której liczebność szacuje się nawet na 50 milionów. Program wiedeńskich Koncertów Noworocznych bazuje głównie na dziełach kompozytorów z rodziny Straussów (Johann Strauss ojciec i syn, Joseph i Eduard). Żelaznymi pozycjami repertuaru Koncertów Wiedeńskich jest walc „Nad pięknym modrym Dunajem” i „Marsz Radetzky’ego”.

Sopockie Koncerty Noworoczne, choć nawiązują do tradycji koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein, mają swoje tradycje i wyrazisty rys. O ile koncerty wiedeńskie mają charakter wyłącznie instrumentalny, Maestro Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych solistów wokalistów.

Już 13 stycznia w kościele św. Jerzego o godz. 20.00 odbędzie się Koncert Noworoczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Solistami wieczoru będzie dwójka młodych, wybitnie utalentowanych artystów – Aleksandra Wiwała (sopran) i Łukasz Załęski (tenor). W ich wykonaniu  usłyszeć będzie można uwielbiane przez publiczność arie i duety z oper i operetek Franza Lehara, Emmericha Kalmana i Johanna Straussa. Maestro Maciej Figas, który poprowadzi Koncert Noworoczny, szykuje z Polską Filharmonią Kameralną kilka znakomitych muzycznych niespodzianek.

Bilety:

  • normalny 25 zł
  • ulgowy 15 zł

Do nabycia:

  • w Informacji Turystycznej Sopot (pl. Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godz. 10.00-18.00)
  • w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART (ul. Kościuszki 61), tel. 58 555 84 51
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...