Aktywny początek roku na Hipodromie

Jeździec na koniu skaczący przez przeszkodę
Fot. Łukasz Boehnke

Choć może się wydawać, że zima to czas odpoczynku dla osób uprawiających jeździectwo, sopocki Hipodrom przygotował dla nich bardzo bogatą ofertę zawodów, które odbywają się pod dachem, w największej w Polsce krytej ujeżdżalni.

13 i 14 stycznia na Hali Pomarańczowej rozegrana zostanie piąta już eliminacja cyklu zawodów w skokach przez przeszkody JumpOFF Hipodrom. W najbliższej edycji weźmie udział ponad 200 jeźdźców i około 250 koni.

Następny weekend to nowość na Hipodromie, zawody o randze ogólnopolskiej pod nazwą HIPODROMIKA. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie pań, dla których przewidziano osobną rundę oraz nagrody. Zawodom będą towarzyszyły minitargi, w tym miesiącu pod hasłem uroda, które doskonale wpisuje się w trwający właśnie karnawał.

Kolejna nowość na sopockim parkurze to Halowe Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-28 stycznia. W zawodach wezmą udział najmłodsi jeźdźcy. To nauka zasad panujących na parkurze, począwszy od stroju, który jest ściśle określony przez przepisy Polskiego Związku Jeździeckiego, poprzez zasady zachowania sportowca na zawodach, zasady fair play i ćwiczenie odporności psychicznej, która jest tak ważna w sporcie, w którym biorą udział zwierzęta.

Wstęp na wszystkie zawody jest bezpłatny. Odbywają się na Hali Pomarańczowej, wejście bramą od ul. Łokietka lub bramką od strony Żabianki.

Więcej informacji na stronie Hipodromu Sopot oraz na profilu Hipodromu na Facebooku

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...