Ruszyły przygotowania do wiosennej edycji Sopockich Targów Seniora

Sopockie Targi Seniora
Tot. MOPS Sopot

Na targach, które odbędą się w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w Hali 100-lecia Sopotu zaprezentowany zostanie szeroki wachlarz ofert dla seniorów odpowiadających na ich zróżnicowane potrzeby Organizatorzy – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie – zapraszają firmy przyjazne seniorom do zaprezentowania swojej oferty.

– Chcemy zachęcić seniorów do aktywności, zdrowego stylu życia i podpowiedzieć jak przygotować się do jesieni życia – mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. – Zdaniem ekspertów, to, jaka będzie nasza starość, w dużej mierze zależy od nas – nie tylko od genów, ale również od stylu życia i naszego nastawienia.

Organizatorzy zapraszają firmy przyjazne seniorom do zaprezentowania swojej oferty.

– Mile widziane są produkty i usługi, które poprawiają jakość życia osób starszych i zapewniają im poczucie bezpieczeństwa – podkreśla Agnieszka Niedałtowska, koordynator Sopockich Targów Seniora. – Seniorzy są grupą zróżnicowaną. Ta młodsza starość chce być aktywna i poszukuje pomysłów na ciekawe spędzanie czasu, ale coraz więcej mamy osób w zaawansowanym wieku, często schowanych, które wymagają wsparcia i opieki. Na Targach chcielibyśmy zaprezentować jak najwięcej zróżnicowanych ofert – dodaje Agnieszka Niedałtowska.  

Targi to również ciekawe propozycje edukacyjno-kulturalne, m.in. warsztaty ruchowe, artystyczne, zdrowego odżywiania, badania profilaktyczne, konsultacje, porady i pokazy na scenie. Organizatorzy zapraszają organizacje senioralne z całego województwa pomorskiego – kluby seniora, uniwersytety III wieku i inne podmioty, które organizują ciekawe zajęcia dla seniorów, do współtworzenia programu edukacyjno-kulturalnego.

– Tych, którzy przedstawią najciekawsze propozycje, zaprosimy do udziału w Targach – dodaje Agnieszka Niedałtowska.

8. edycja Sopockich Targów Seniora odbędzie się 14-15 kwietnia 2018 r. w Hali 100-lecia Sopotu. Zgłoszenia od firm oraz propozycje do programu edukacyjno-kulturalnego można przesyłać do 2 marca. Szczegółowe informacje w biurze Targów, tel. 58 551 17 10 w. 251, e-mai: biuro@targiseniora.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...