Angelika Cichocka i Piotr Zeszutek najlepszymi sopockimi sportowcami 2017 roku

Sportowcy nagrodzeni na Gali Sportu
Fot. Fotobank.Pl/UMS

W Sali Balowej hotelu Sofitel Grand Sopot po raz kolejny wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla sopockich sportowców. Na Sopockiej Gali Sportu, która odbyła się 25 stycznia, triumfowali lekkoatletka Angelika Cichocka i rugbista Piotr Zeszutek. Wyróżniono także Drużynę Roku, trenerów, najlepsze imprezy i Mecenasa Sportu.

Kandydatów do tytułów zgłaszały stowarzyszenia sportowe i media. Do nagród i wyróżnień nominowała Kapituła Gali.

Tytuł Sportsmenki Roku otrzymała lekkoatletka Angelika Cichocka z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Miejsca drugie i trzecie w tej kategorii zdobyły Maja Dziarnowska z SKŻ ERGO Hestia Sopot i Małgorzata Cybulska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego. Sportowcem Roku został Piotr Zeszutek, rugbista Ogniwa Sopot, a na kolejnych pozycjach znaleźli się: Paweł Tarnowski, windsurfer z Sopockiego Klubu Żeglarskiego i Patryk Dobek, biegacz reprezentujący SKLA.

Na gali wyróżniono również obiecujących młodych sportowców. Młodzieżowymi Sportsmenkami Roku zostały: pływaczka Helena Schwarz („Siódemka” Sopot), Emilia Kusy (SKLA) i jako trzecia Paulina Ligarska, wieloboistka z SKLA. Mateusz Plichta (Ogniwo Sopot) i Łukasz Kolenda (Trefl Sopot) podzielili się tytułem Młodzieżowego Sportowca Roku. Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii zajęli Daniel Ziółkowski (UKS Siódemka Trefl Sopot) i Cyprian Krassowski (MOSiR Sopot).

Tytuł Trener Roku przypadł ex aequo Karolowi Czyżowi z sopockiego Ogniwa i Marcinowi Klozińskiemu (Trefl Sopot). Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się trener Tomasz Lewandowski z SKLA i trener windsurferów Maciej Dziemiańczuk (SKŻ).

Werdyktem kapituły Sopockiej Gali Sportu Drużyną Roku została ekipa MKS Ogniwa Sopot, drugie i trzecie miejsce przypadło zaś Navigo A-class Saling Team – organizatorom ubiegłorocznych mistrzostw świata katamaranów i koszykarzom Trefla Sopot.

Sportową Imprezą Roku 2017 zostały Mistrzostwa Świata Katamaranów A-class, zorganizowane przez UKS Navigo. Na drugim miejscu Sopot Beach Rugby Fundacji Edwarda Hodury i dalej Mistrzostwa Europy Formula Windsurfing, przygotowane w minionym roku przez Sopocki Klub Żeglarski.

W kategorii Rekreacyjna Impreza Roku zwyciężyły zawody pływackie Memoriał Andrzeja Pawińskiego, zorganizowane przez MOSiR Sopot. Drugie i trzecie miejsce przypadło Street Challenge Sopot 2017 i Rajdowi Kobiet 2017 Po Japońsku, którego organizatorem był Automobilklub Orski.

Sportowcom i trenerom gratulowali i wręczali nagrody m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski i wiceprezydent Marcin Skwierawski. Były także podziękowania i wyróżnienie dla firmy, która w minionym roku najaktywniej finansowo wspierała sopocki sport. Tytuł Mecenasa Sportu przypadł Portowi Lotniczemu Gdańsk. Świetną, muzyczną oprawę tegorocznej Sopockiej Gali Sportu zapewnił Irek Wojtczak, sopocianin, saksofonista, który tym razem usiadł do fortepianu towarzysząc na zmianę sopranistce Lenie Gruszczyńskiej i zespołowi The Fruitcakes. Finałem uroczystości było tradycyjne wspólne zdjęcie wszystkich uhonorowanych sportowców i trenerów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...