Walczak i Łubieński w Teatrze na Plaży

Fot. materiały prasowe TnP
Fot. materiały prasowe TnP

Teatr na Plaży zaprasza 16 i 17 lutego na kolejny tematyczny weekend, podczas którego zaprezentuje dwa gościnne spektakle, zrealizowane na podstawie tekstów Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego – twórców, najgłośniejszego aktualnie kabaretu politycznego „Pożar w Burdelu”, nominowanych m.in. do ostatnich nagród Paszportu Polityki w kategorii teatr.

Widzowie zobaczą komediowy one-man-show Rafała Rutkowskiego „Seks polski. Reaktywacja” z warszawskiego Teatru Montownia, wg. tekstu Macieja Łubieńskiego. Drugą gościnną propozycją będzie komedia o uteatralizowanej miłości i erotycznej inicjacji mieszkańców miejskiego blokowiska, czyli „Pierwszy raz” z Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy, w reżyserii Tomasza Mana, wg. tekstu Michała Walczaka.

„Seks polski. Reaktywacja”, 16 lutego, godz. 19.00
Winter is coming. A w zasadzie już nie „coming” tylko „has come”. Jak bronić się przed zabójczą kombinacją mroku i mrozu wie Rafał Rutkowski. Prawie ćwierć wieku na scenie. Prawie ćwierć wieku w trasie. Festiwale, benefisy, każdy wieczór w innym łóżku – Rutkowski o seksie wie wszystko.

„Pierwszy raz”, 17 lutego, godz. 18.00
Komedia o uteatralizowanej miłości i erotycznej inicjacji mieszkańców miejskiego blokowiska. Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że „oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”.

Bilety:
„Seks polski. Reaktywacja” – 40 zł
„Pierwszy raz” – 40 zł, 30 zł

Teatr na Plaży
Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...