Zmień złe nawyki na zdrowe praktyki

Dwie rysunkowe postaci jadą rowerami w mieście
Fot. materiały prasowe

Każdy z nasz swoimi codziennymi działaniami ma wpływ na poprawę stanu naszego środowiska. Jak żyć bardziej ekologicznie, oszczędniej i zdrowiej pokazują spoty edukacyjne przygotowane przez fundację Agencja Monitoringu Regionalnego Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej.

Fundacja ARMAAG realizuje zadanie pt: „Edukacja, informacja i promocja postaw prośrodowiskowych przy pomocy spotów reklamowych”. W ramach zadania zostało wykonanych sześć spotów promujących pozytywne postawy dotyczące ograniczania niskiej emisji. Zadanie jest finansowane dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

Każdy ze spotów porusza oddzielne zagadnienie związane z przeciwdziałaniem niskiej emisji. Wyjaśniają one m.in. co to jest niska emisja, zachęcają do wymiany pieca, do korzystania z komunikacji publicznej czy oszczędzania energii.

Wszystkie spoty łączy postać znanego Atmoludka pokazującego jaka jest jakość powietrza w województwie pomorskim oraz przekaz dotyczący zmiany codziennych nawyków. Hasło łączące wszystkie spoty  brzmi: „Zmień złe nawyki na zdrowe praktyki”.

spot nr 1 - co to jest niska emisja

spot  nr 2 - zachęcający do wymiany pieca

spot  nr 3 - zachęcający do zmiany nawyków w przydomowych ogródkach

spot nr 4 - komunikacja

spot  nr 5 - termomodernizacja

spot nr 6 - oszczędzanie energii

 

Spoty można obejrzeć też w serwisie Youtube  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...