Bezpłatne szkolenia ratowników wodnych w Sopocie

Ludzie wypoczywający na plaży
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe rozpoczyna nabór młodzieży na kursy ratowników wodnych, pierwszej pomocy i patent sternika motorowodnego. Szkolenia są przeznaczone dla młodych ludzi z Sopotu, którzy ukończyli 18 lat, dobrze pływają i szukają pomysłu na ciekawą pracę w wakacje. Kursy są darmowe dla uczestników - będą oni zobowiązani do odpracowania ich jako ratownicy na sopockich plażach.

Linia brzegowa sopockich plaż to ponad 4 km. By w sezonie zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym, na strzeżonych kąpieliskach potrzeba około 50 przeszkolonych ratowników. Szkolenie trwa kilkadziesiąt godzin i kończy się uzyskaniem odpowiednich uprawnień. Kurs jest bezpłatny, biorący w nim udział będą zobowiązani do odpracowania trzech miesięcy jako ratownicy na sopockich plażach.

Spotkanie organizacyjne kandydatów połączone ze sprawdzeniem umiejętności pływackich i omówieniem procesu szkolenia odbędzie się 3 marca o godz. 15.00 na pływalni MOSiR w Sopocie, przy ulicy Haffnera 57.

Więcej informacji: Sopockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Facebook Sopockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...