Potrzebujesz pomocy – zadzwoń

Dziewczyna trzyma telefon komórkowy
Fot. Pixabay

Czasami czyjś życzliwy gest, jakiś ciepły głos w słuchawce telefonu, przysłowiowa wyciągnięta pomocna dłoń sprawia, że osoba, która myśli, że znajduje się w sytuacji bez wyjścia, może pozbierać myśli, opanować strach i uświadomić sobie, że wcale nie jest aż tak strasznie źle. Tak właśnie działają wolontariusze Telefonu Zaufania.

Można śmiało stwierdzić, że Telefony Zaufania są takim pogotowiem ratunkowym dla ludzi, będących w głębokim kryzysie psychicznym. Są drogowskazem dla wszystkich tych, którzy nie mając się z kim podzielić swoim problemem lub nie chcąc obarczać najbliższych dodatkowym zmartwieniem, nierzadko wstydząc się tej swojej niemożności i słabości, popadają w skrajną rozpacz, która jeszcze bardziej pogłębia ich poczucie osamotnienia, wywołuje lęk nie do opanowania. Lęk ten często przeradza się w depresję z wszystkimi jej przykrymi objawami. Wielu rozmówców, nie widząc wyjścia ze swego położenia, myśli o samobójstwie. Są niestety i tacy, którzy je popełniają, jeśli w porę nie uda im się znaleźć pomocy.

Ale w bardzo wielu przypadkach taką pomocą może okazać się rozmowa z wolontariuszami z Telefonu Zaufania.

Dzięki ich życzliwości i bezinteresowności, rzetelnemu przygotowaniu i gorliwości oraz chęci niesienia pomocy bliźniemu, wycisza się u ludzi dzwoniących napięte do granic możliwości zdenerwowanie, łagodzi się objawy chorobowe, nierzadko znajduje się drogę wyjścia z pozornie nierozwiązywalnej sytuacji.

Telefon Zaufania „Anonimowy Przyjaciel” gwarantuje:

  • zapewnienie możliwości dostępu do TZ osobom przeżywającym trudności życiowe;
  • wysłuchiwanie bez krytykowania i potępiania, życzliwość;                                   
  • absolutną dyskrecję, dotyczącą przeprowadzanych rozmów telefonicznych;          
  • zachowanie całkowitej anonimowości rozmówcy;                                                
  • ścisłe unikanie wszelkiego nacisku religijnego, politycznego i ideologicznego.     

 

Pamiętaj! Nie jesteś sam z problemami. Potrzebujesz pomocy – zadzwoń!

 

Telefon Zaufania

58 301 00 00 w godz. 16.00-6.00    

 ptpt@vp.pl całą dobę

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...