W marcu rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas

Uśmiechnięte dzieci w przedszkolu
Fot. Pixabay

W Sopocie każdy maluch ma zapewnione miejsce w przedszkolu. Rekrutacja rusza 1 marca, wnioski o przyjęcie dziecka do wybranej placówki będzie można składać do końca miesiąca. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I należy składać w szkole podstawowej, od 1 marca do 27 kwietnia.

Przedszkola

Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi  20 kwietnia. Rodzice dzieci przyjętych do danego przedszkola w poprzednim roku szkolnym składają na kolejny rok deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego. Formularz zgłoszeniowy /deklarację będzie można uzyskać ze stron internetowych przedszkoli.

Podobnie jak w poprzednim roku, w mieście na rok szkolny 2018/19 dostępnych jest ok. 750 miejsc, co umożliwi wszystkim chętnym rodzicom z Sopotu zapisanie dzieci w wieku 3-6 lat do przedszkola.

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym zamieszczamy poniżej.

Szkoły podstawowe

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I należy bezpośrednio składać w szkole podstawowej, od 1 marca do 27 kwietnia. Oficjalne ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 22 maja 2018 r. o godz. 12.00. Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym zamieszczamy poniżej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...