Całodobowa apteka w Sopocie pod koniec kwietnia

Lekarstwa
Fot. Pixabay

W wyniku porozumienia z miastem apteka Dom Leków przy ul. Bohaterów Monte Cassino 37, od 28 kwietnia do 16 września 2018 r. pełnić będzie całodobowe dyżury.

Zapewnienie sopocianom oraz turystom całodobowo funkcjonującej apteki jest dla miasta priorytetem. W sytuacji, kiedy działające na terenie Sopotu apteki nie chciały realizować tego zadania, w 2017 r. miasto rozpisało przetarg na prowadzenie całodobowej apteki w mieście, proponując lokal znajdujący się przy ul. 3 Maja na preferencyjnych warunkach. Miasto zaproponowało czynsz w wysokości 1 zł za m kw. lokalu o powierzchni 219 m kw., praktycznie w centrum miasta. Nie wpłynęła żadna oferta.

Doraźnie miasto znalazło wyjście z tej sytuacji i porozumiało się z właścicielami apteki Dom Leków, mieszczącej się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 37, która od 28 kwietnia do 16 września, pełnić będzie całodobowe dyżury.

Nie rozwiązuje to problemu, gdyż nadal przez część roku mieszkańcy są pozbawieni całodobowej apteki. Dlatego miasto analizuje kilka rozwiązań: dalsze rozmowy z właścicielami działających w mieście aptek, ponowny przetarg na lokal przy ul. 3 Maja, samodzielne prowadzenie apteki, po uzyskaniu odstępstw od ministra zdrowia.

O dalszych krokach będziemy na bieżąco informować.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...