E-czytelnicze przedwiośnie w Sopocie

Półka z książkami w bibliotece
Fot. materiały prasowe Biblioteki Sopockiej

W ostatnich dniach lutego czytelnicy Biblioteki Sopockiej otrzymali do dyspozycji niebagatelne rozwiązania: 30 czytników PocketBook i pakiet 22 tysięcy e-booków Legimi.

Urządzenia będą wypożyczane, zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie Biblioteki, na miesiąc wraz z kodem aktywującym dostęp do wirtualnej biblioteki osobom, które są mieszkańcami Sopotu i posiadają kartę biblioteczną.

– Nawiązanie współpracy z Biblioteką Sopocką jest dla nas fantastycznym wydarzeniem – nie ukrywa radości Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook. – Dodatkowym entuzjazmem napawa nas fakt, że dotrzemy również do nowych użytkowników, w tym osób starszych, dla których czytnik może okazać się przyjaznym i bezpiecznym dla wzroku urządzeniem, pozwalającym na długie lektury nawet w trudnych warunkach oświetlenia.

Elektroniczne zasoby platformy Legimi są znane sopocianom od trzech lat. W tym czasie e-booki były dostępne na tabletach, smartfonach i nielicznych czytnikach, co znacznie ograniczało miłośnikom e-czytania możliwość korzystania z nich.

– Cieszymy się, że zagraniczni partnerzy, tacy jak PocketBook, włączają się w budowanie polskiego ekosystemu wypożyczeń bibliotecznych – deklaruje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. – Uwzględniamy w nim zarówno potrzeby czytelników, dając dostęp do nowości i bestsellerów, ale również samych bibliotek i wydawców.

Dyrekcja Biblioteki Sopockiej, zachęcona dużą popularnością elektronicznych form czytania, przygotowała wiele wydarzeń promujących modele PocketBook i ofertę Legimi.

– Co roku organizujemy około tysiąca wydarzeń o różnej skali i tematyce – mówi Roman Wojciechowski, dyrektor Biblioteki. – Bierze w nich udział ponad 25 tys. osób, a wiele z nich jest żywo zainteresowana nowymi formami czytelnictwa. Spotkania klubów dyskusyjnych, czytanie książek najmłodszym, czy spotkania autorskie to doskonała okazja, aby popularyzować e-czytanie. Jednak najbardziej cieszy nas chęć naszych czytelników do uczestniczenia w kursie korzystania z czytników. Teraz mamy nie tylko o czym, ale i z czym prowadzić takie spotkania.

Na początek Biblioteka udostępni 15 modeli Touch Lux 3, trzy czytniki Touch HD oraz dwa urządzenia PocketBook Touch HD 2 wypożyczone od producenta, a także 10 własnych czytników Touch Lux 3.

Użytkownicy mogą także korzystać z kilkuset kodów otwierających dostęp do platformy Legimi.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...