Puchar Davisa znów w Sopocie!

Tenisiści na korcie
Fot. Andrzej Szkocki/PZT

Mecz II rundy największego międzynarodowego turnieju tenisowego drużyn męskich na świecie – Pucharu Davisa, odbędzie w Sopocie. 7 i 8 kwietnia przeciwnikiem tenisowej reprezentacji Polski mężczyzn będzie drużyna Zimbabwe.

W meczu pierwszej rundy, na początku lutego, Polska pokonała na wyjeździe faworyzowaną Słowenię. Przypadł nam w udziale przywilej zorganizowania spotkania drugiej rundy, a mecz ten odbędzie się na początku kwietnia właśnie w Sopocie. Miejscem tenisowych zmagań z zawodnikami Zimbabwe będzie sopocka Hala 100-lecia.

W spotkaniach zagrają najlepsi polscy tenisiści: Łukasz Kubot (aktualny mistrz Wimbledonu i lider światowego rankingu deblowego), Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Michał Przysiężny i Marcin Matkowski. W tygodniu poprzedzającym rozgrywki, w Hali 100-lecia przeprowadzony zostanie również trening polskiej reprezentacji z udziałem dzieci z sopockich szkół.

Puchar Davisa, Davis Cup, to największy międzynarodowy turniej tenisowy drużyn męskich na świecie. Coroczne rozgrywki organizuje Międzynarodowa Federacja Tenisowa. Kobiecym odpowiednikiem jest Puchar Federacji, Fed Cup. Za organizację meczów Pucharu Davisa w Polsce odpowiada Polski Związek Tenisowy.

Tenisowe mecze w ramach Pucharu Davisa były już rozgrywane w Sopocie. W 2010 r. nasza reprezentacja grała z Finlandią, a w 2016 z Argentyną. W ramach Pucharu Federacji Fed Cup mecze rozgrywały tu także polskie tenisistki, które w 2010 r. walczyły się z Hiszpankami.

Mecze II rundy Pucharu Davisa Polska – Zimbabwe odbędą się 7 i 8 kwietnia w Hali 100-lecia Sopotu, przy ul. Goyki 7. W sobotę, 7 kwietnia, rozegrane zostaną dwa pojedynki singlowe, początek o godz. 14.00. W niedzielę, 8 kwietnia, od godz. 12.00 zaplanowano mecz deblowy i maksymalnie dwa pojedynki singlowe.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...