Żeglarski Puchar Trójmiasta – ruszyły zapisy!

Żeglarze na wodzie
Fot. biuro prasowe ŻPT

Już za niecałe 3 miesiące, tradycyjnie w ostatni weekend maja, żeglarze będą mieli okazję rozpocząć sezon w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Regat, które już szósty raz odbywają się w każdym z trójmiejskich miast. Tegoroczna edycja zostanie zainaugurowana w Gdyni w piątek, 25 maja. W sobotę zawodnicy będą rywalizowali na trasie Gdynia – Sopot, niedzielne zakończenie odbędzie się w Gdańsku.

Spodziewamy się nawet 500 żeglarzy. Corocznie obserwujemy wzrost profesjonalizmu załóg. Cieszy nas też, że armatorzy wyrabiają certyfikaty klasowe ORC – mówi Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Żeglarski Puchar Trójmiasta to idealna okazja do sprawdzenia zespołu i jachtu przed letnimi wyzwaniami.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to również świetna okazja dla młodych adeptów żeglarstwa do spróbowania swoich sił w nowych warunkach, na wieloosobowym nowoczesnym jachcie. W tegorocznej edycji na starcie regat pojawi się sopocka załoga złożona z młodzieży uczestniczącej w programie szkolenia żeglarskiego  „Sopot pod żaglami”. Program, realizowany od wielu lat i finansowany przez miasto, adresowany jest do wszystkich uczniów. Dzięki niemu sopockie dzieci i młodzież mają okazję posmakować żeglarstwa. Wielu z nich kontynuuje swoją przygodę z morzem w klubach żeglarskich.

Sopot po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Katamaranów, ponownie będzie miejscem regat najwyższej próby. W drugiej połowie sierpnia Sopocki Klub Żeglarski będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w klasie RS:X, gdzie wśród faworytów będzie kilkoro naszych rodaków i sopocian!

Żeglarski Puchar Trójmiasta
Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski przy współpracy z Premium Yachting, a gospodarzami imprezy są miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.

Więcej na stronie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta oraz na Facebooku

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...