Kobieta waleczna – czyli kurs samoobrony na Dzień Kobiet

Osoby ćwiczące na sali
Fot. materiały SM

Jak można świętować Dzień Kobiet? Na przykład na kursie samoobrony! Sopocka Straż Miejska 10 marca o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 (ul. Haffnera 55) organizuje kurs samoobrony przeznaczony dla mieszkanek kurortu.

Techniki, które zostaną zaprezentowane na szkoleniu, bazują na systemie krav maga. Chodzi o nauczenie w jak najkrótszym czasie skutecznych technik, które pozwolą obronić się w sytuacjach zagrożenia na ulicy i nie tylko. W konfrontacji z silniejszym i agresywnym mężczyzną, kobiety często stoją na straconej pozycji. Nie wiedzą, jak się bronić. Celem zajęć jest pokazanie paniom – przede wszystkim w praktyce – co należy zrobić, jak się zachować, aby przeciwdziałać aktom przemocy.  

Szkolenie poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy, również strażnicy miejscy. Zajęcia odbędą się przy współpracy z Krav Maga Pomorze i potrwają ok. 3 godzin.

Z uwagi na wielkość sali i efektywność szkolenia, może w nim uczestniczyć maksymalnie 40 pań. Dlatego chęć uczestnictwa w szkoleniu wcześniej trzeba zgłosić do dyżurnego Straży Miejskiej, tel. 58 521 38 50.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...