Finałowe skoki cyklu JumpOFF Hipodrom

Zawodniczka na koniu skacze przez przeszkodę
Fot. Fotobank.PL/UMS

Rozpoczęli w październiku, przez kilka zimowych miesięcy zbierając punkty w kolejnych eliminacjach. Teraz czas na finał. W weekend od 16 do 18 marca odbędą się ostatnie rozgrywki zawodów w skokach przez przeszkody z cyklu JumpOFF Hipodrom. Najlepsi jeźdźcy odbiorą nagrody finansowe.

JumpOFF Hipodrom rozgrywane są już od kilku lat. Większość zawodników to stali bywalcy sopockiego Hipodromu. Przyjeżdżają na zawody z kilkoma końmi, na których startują w różnych konkursach, w zależności od wieku, umiejętności i stopnia przygotowania konia. Takie zawody to doskonała szkoła charakterów, liczy się opanowanie i umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji, które nie zagrożą ani jeźdźcowi, ani jego wierzchowcowi, ale też zwiększą szansę na zwycięstwo.

Zawody w skokach rozgrywane są na parkurze, a poszczególne konkursy różnią się od siebie stopniem trudności i wysokością przeszkód. Zawodnicy pokonują przeszkody według ustalonej kolejności, a pomyłka lub pominięcie którejś powoduje eliminację, podobnie jak sytuacja, w której koń odmawia przeskoczenia przeszkody. Punkty liczone są za czas przejazdu, a odejmowane za zrzutki i przekroczenie normy czasu. Przeszkody, w zależności od stopnia trudności, ustawiane są na wysokości do 50 cm w Rundzie Pony i nawet do 145 cm w Rundzie Diamentowej.

Ubiegłorocznym zwycięzcą cyklu został Jacek Grzywacz na gniadej klaczy Doravella. Zawodnik prowadzi także w tegorocznej klasyfikacji generalnej, i to w czterech najwyższych rundach. Gonią go Piotr Zielonka i Mateusz Kiempa, obaj również doskonale znani sopockiej publiczności.

Tegoroczne finałowe rozgrywki JumpOFF Hipodrom na Hali Pomarańczowej potrwają od piątku 16 do niedzieli 18 marca. Zapraszamy od godz. 8.00 do 19.00. Na publiczność, oprócz emocji sportowych, czekać będą dodatkowe atrakcje: stoiska handlowe, między innymi z biżuterią jeździecką, kawa i gofry oraz food trucki.

Więcej o zawodach można znaleźć na stronie sopockiego Hipodromu oraz na profilu Hipodromu na Facebooku

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...