Remonty dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w od 14 do 20 marca 2018 r. planowane są prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

 

1. Kontynuowane będą prace związane z przebudową układu drogowego i miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych w ciągu ul. Haffnera. W związku z pracami wprowadzona została następująca organizacja ruchu:

  • zamknięcie ul. Powstańców Warszawy na wysokości skrzyżowania z ul. Budzysza. Objazd ul. Budzysza, a następnie ul. Haffnera, Sępią oraz Zamkową Górą do Al. Niepodległości;
  • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ul. Haffnera od skrzyżowania z ul. Budzysza do wysokości Grodziska z obustronnym zakazem zatrzymywania się;
  • na odcinku ul. Haffnera od Grodziska do ul. Sępiej ruch sterowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Dodatkowo zmieniony (odwrócony) został ruch na jednokierunkowym odcinku ul. Goyki, tj. pomiędzy Al. Niepodległości a ul. Obrońców Westerplatte, umożliwiając tym samym wyjazd tą ulicą na Al. Niepodległości.

Przypominamy, że we wtorek, 13 marca, o godz. 21.00 nastąpi całkowite zamknięcie remontowanego obecnie odcinka ul. Haffnera (od ulicy Sępiej do Powstańców Warszawy). Wykonawca szacuje, że wyłączenie ulicy z ruchu potrwa 4 godziny. Zamknięcie ulicy wynika z konieczności realizacji kolejnego etapu prac – w poprzek ulicy zostanie ułożona sieć ciepłownicza. Na czas zamknięcia oddelegowane zostaną osoby do kierowania ruchem w przekroju ulicy Haffnera, bezpośrednio przy Al. Niepodległości oraz na wysokości Grodziska (posesja nr 63). 

2. Trwają prace związane z rewitalizacją skarpy sopockiej w ciągu ul. Sobieskiego. W związku z pracami na odcinku ul. Sobieskiego od ul. Chopina do ul. Chrobrego wprowadzony został jeden kierunek ruchu w stronę ul. 3 Maja.

3. Prowadzone będą prace remontowe chodnika wzdłuż Al. Niepodległości, od budynku nr 738 do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego. Podczas prac możliwe będą czasowe zajęcia prawego pasa jezdni Al. Niepodległości w kierunku Gdańska.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...