Sopot z ofertą w Cannes

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i były prezydent RP Lech Wałęsa.
Fot. materiały prasowe UMS

W Cannes od 13 marca trwają największe w Europie targi nieruchomościowe MIPIM. Sopot wspólnie z Gdańskiem, Gdynią, Pruszczem Gdańskim, Rumią oraz samorządem województwa wystawiają się pod wspólną marką – Invest in Pomerania. Patronem medialnym naszego stoiska jest dziennik „Rzeczpospolita”.

Wczoraj tłumy inwestorów i dziennikarzy z całego świata, przyciągnął na stoisko Pomorza prezydent Lech Wałęsa. 

– W tym roku stoisko Pomorskiego jest wręcz oblegane przez inwestorów. Pokazuje to, jak duże zainteresowanie budzą tereny inwestycyjne całej aglomeracji, jak staliśmy się rozpoznawalną marką – wyjaśnia Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Sopot szuka inwestorów na: tereny, które posiada w Gdańsku przeznaczone pod funkcje mieszkaniowo-usługowe (Łostowice, Zakoniczyn), tereny z przeznaczeniem na funkcje produkcyjno-usługowe przy ul. Budowlanych w okolicach lotniska; budowę hotelu przy hipodromie oraz teren przeznaczony pod usługi kuracyjno-sanatoryjne przy ul. Bitwy Pod Płowcami – dodaje prezydent Karnowski. 

Co roku targi w Cannes przyciągają ponad 20 tys. uczestników. W ciągu czterech dni spotykają się tu przedstawiciele największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperzy obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i hotelowych.

 

Rozmowa z prezydentem Jackiem Karnowskim „Sopot z ofertą na budowę hoteli i mieszkań”

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...