Płonące Marzanny na Grodzisku

Dzieci na imprezie plenerowej na Grodzisku w Sopocie
Fot. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku/K. Czonstke

Już najwyższa pora pożegnać zimę! Do wspólnej zabawy pod tym hasłem, oczywiście z obrzędem palenia Marzanny, zaprasza w sobotę 17 marca Skansen Archeologicznym Grodzisko w Sopocie (ul. Haffnera 63). Wstęp jest wolny.

Impreza plenerowa „Pożegnanie zimy” rozpocznie się o godz. 14.00. W programie wspólne przygotowywanie Marzanny oraz przeprowadzenie symbolicznego obrzędu pożegnania zimy. Organizatorzy zachęcają również do przynoszenia własnoręcznie stworzonych Marzann.

Oczywiście powinny być one wykonane ich z materiałów naturalnych, bez wykorzystania elementów plastikowych, metalowych czy tworzyw sztucznych.

Dla chętnych będzie także możliwość pieczenia kiełbasek (prowiant we własnym zakresie). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Pożegnanie zimy” inicjuje cykl wydarzeń i imprez plenerowych na Grodzisku. Więcej informacji na profilu Grodziska na Facebooku.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...