Losy kobiet w BOTO

Trzy aktorki na scenie
Fot. Mariusz Marcinkowski.jpg

Teatr BOTO zaprasza 25 marca na spektakl „Nord-Ost” w reżyserii Adama Nalepy. Spektakl opowiada o ataku na moskiewski teatr na Dubrowce i zestawia dramat trzech kobiet: młodej Czeczenki – bojowniczki, tzw. „czarnej wdowy”, łotewskiej lekarki z karetki pogotowia stacjonującej przy teatrze i mieszkanki Moskwy, która wraz z mężem i córką wybrała się tego feralnego wieczoru na spektakl.

Trzy kobiety, silne i niezależne, w kwiecie wieku, nagle wykolejone z codzienności przez tę samą katastrofę i los, który każdej z nich przeznaczył inne zadanie. Niemiecki dramaturg wczuwa się w mistrzowski sposób w swoje bohaterki i z wielkim zrozumieniem ich osobistych motywacji, daje im w sztuce „Nord-Ost” możliwość wypowiedzi, wspomnień, znalezienia słuchacza, odreagowania emocji, przerobienia traumy, a przede wszystkim możliwość przeżycia żałoby.

Bo mimo, że wszystkie tak bardzo różnią się od siebie, Buchsteiner łączy ich wspólnym mianownikiem: każda jest wdową, ofiarą konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego, i tą, która po odejściu partnera została i musi uporać się ze świadomością osamotnienia, poczuciem bezradności, z agresją, rozpaczą i budowaniem na gruzach nowej przyszłości.

 

Torsten Buchsteiner, „Nord-Ost”

  • 25 marca 2018 r., godz. 19.00
  • Teatr BOTO, ul. Boh. Monte Cassino 54 b
  • przekład i reżyseria: Adam Nalepa
  • obsada: Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć, Sylwia Góra Weber
  • multimedia: Tomasz Weber
  • czas trwania: ok. 60 min

Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (studenci, uczniowie, emeryci, dawcy krwi, Karta Sopocka, Karta do Kultury), 20 zł (studenci kierunków związanych z teatrem).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...