Misterium Męki Pańskiej na Łysej Górze

Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej na Łysej Górze
Fot. materiały prasowe Caritas

Przy blasku pochodni, w sobotni wieczór 24 marca, na Łysej Górze w Sopocie odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Przygotowywane przez sopocką młodzież z placówki Caritas przejmujące przedstawienie rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp jest wolny.

Przedstawienie, które po raz pierwszy wystawiono w 2007 r., to pokazanie ostatnich chwil z życia Pana Jezusa, samotność, pojmanie, osądzenie, biczowanie i ukrzyżowanie. Efekty użyte w przedstawieniu, takie jak żywy ogień czy refleksyjna muzyka, pozwolą przeżyć i zrozumieć to, co wydarzyło się w tamtych czasach. Wszystkim osobom przybyłym na misterium zostaną wręczone pochodnie, które będą symbolizować jedność z Jezusem…  

Misterium przygotowali młodzi ludzie z placówki Caritas w Sopocie, wystąpi 18 osób, którym towarzyszyć będą statyści – wolontariusze.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...