Świat ikon w Dworku Sierakowskich

Trójca Święta. Autor: Katarzyna Kobuszewska (Pracownia Ikonograficzna w Płocku). Fot. materiały prasowe TPS
Trójca Święta. Autor: Katarzyna Kobuszewska (Pracownia Ikonograficzna w Płocku). Fot. materiały prasowe TPS

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wystawę malarstwa religijnego. Od 28 marca w dworkowej Galerii Sztuki prezentowana będzie zbiorowa wystawa ikon. Gośćmi wernisażu będą: Katarzyna Kobuszewska z Pracowni Ikonograficznej w Płocku oraz Monika Wilkońska z Pracowni Ikonopisania „Ikonostas” w Gdańsku. Początek o godz. 18.00, wstęp jest wolny.

Ekspozycja obejmie prace obu autorek – założycielek pracowni, wybrane ikony pisane przez absolwentów warsztatów organizowanych przez Monikę Wilkońską, a także prace Krystyny Wantuch oraz Marka Wróbla. Pokazane zostaną ikony wykonane przy zastosowaniu tradycyjnych, wielowiekowych kanonów, obrazy o współczesnej tematyce, malowane na złoconych deskach w konwencji nawiązującej do ikon oraz tkaniny artystyczne.

Wystawę będzie można oglądać do 6 maja, codziennie w godz. 12.00-18.00. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji na stronie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...