Puchar Davisa ponownie w Sopocie

Tenisista Łukasz Kubot rozdaje autografy
Łukasz Kubot z fanami. Fot. Andrzej Szkocki/PZT

Tradycja gry w tenisa jest w Sopocie starsza niż prawa miejskie. Nic dziwnego, że nadmorski kurort jak magnes przyciąga duże imprezy tenisowe. Już za dwa tygodnie w hali 100-lecia odbędzie się mecz II rundy prestiżowego Pucharu Davisa. 7 i 8 kwietnia tenisowa reprezentacja Polski zagra się z Zimbabwe.

Najlepsi polscy tenisiści: Łukasz Kubot (aktualny mistrz Wimbledonu i lider światowego rankingu deblowego), Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Michał Przysiężny i Marcin Matkowski zmierzą się z zawodnikami w Zimbabwe. Dobór przeciwników tenisowej reprezentacji Polski wynika z pucharowej matematyki, ale wybór miejsca rozgrywania meczu jest dla Polski przywilejem. W meczu pierwszej rundy pokonaliśmy faworyzowaną wówczas Słowenię, mecz II rundy odbędzie się w Polsce. Wybór padł właśnie na Sopot i Halę 100-lecia.

Szykują się prawdziwe sportowe emocje. Biało-czerwoni mogą liczyć na gorący doping, sopocka hala może pomieścić niemal 2 tys. osób. Oprócz spotkań, które odbędą się w ramach meczu II rundy Pucharu Davisa, w tygodniu poprzedzającym rozgrywki przeprowadzony zostanie również trening polskiej reprezentacji z udziałem dzieci z sopockich szkół.

Puchar Davisa, Davis Cup, to największy międzynarodowy turniej tenisowy drużyn męskich na świecie. Coroczne rozgrywki organizuje Międzynarodowa Federacja Tenisowa. Kobiecym odpowiednikiem jest Puchar Federacji, Fed Cup. Za organizację meczów Pucharu Davisa w Polsce odpowiada Polski Związek Tenisowy.

Tenisowe mecze w ramach Pucharu Davisa były już rozgrywane w Sopocie. W 2010 r. nasza reprezentacja grała z Finlandią, a w 2016 z Argentyną. W ramach Pucharu Federacji Fed Cup mecze rozgrywały tu także polskie tenisistki, które w 2010 r. walczyły się z Hiszpankami.

Mecze II rundy Pucharu Davisa Polska – Zimbabwe odbędą się 7 i 8 kwietnia w Sopocie, w Hali 100-lecia, ul. Goyki 7. W sobotę, 7 kwietnia, rozegrane zostaną 2 pojedynki singlowe, początek o godz. 14.00. W niedzielę, 8 kwietnia, od godz. 12.00 zaplanowano mecz deblowy i maksymalnie dwa pojedynki singlowe.

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Tenisowego

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...