Nazwij Rower Metropolitalny – konkurs

Baner o konkursie na nazwę Roweru Metropolitalnego
Fot. materiały prasowe

Karnet na korzystanie z roweru miejskiego przez 6 lat otrzyma autor zwycięskiej nazwy dla Systemu Roweru Metropolitalnego. 26 marca rozpoczął się pierwszy etap konkursu. Propozycje można zgłaszać do 8 kwietnia.

Budowa systemu roweru miejskiego jest ogromnym sukcesem współpracy metropolitalnej. Realizacja projektu ma przyczynić się do zwiększenia mobilności podróżnych, stworzenia atrakcyjnej alternatywy poruszania się oraz uzupełnić istniejący system komunikacji miejskiej.

Włączanie mieszkańców w prace nad projektem powinno pozytywnie wpłynąć na stopniową zmianę zachowań komunikacyjnych. Pierwszym krokiem będzie możliwość zaproponowania nazwy roweru metropolitalnego. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. I etap polegający na zgłaszaniu propozycji nazw poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Rower Metropolitalny trwać będzie do 8 kwietnia.

Nazwa powinna nawiązywać do Obszaru Metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się maksymalnie z dwóch wyrazów – mówi Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S”. – Zgłoszenie powinno zawierać także uzasadnienie tej nazwy – dodaje.

Między 8 a 15 kwietnia kapituła złożona z przedstawicieli lokalnych mediów oraz Biura Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot, który jest organizatorem konkursu, wyłoni od 3 do 5 nazw, które zakwalifikują się do finału. II etap konkursu ruszy 16 kwietnia i potrwa tydzień – wtedy internauci będą mogli oddać głos na jedną, wybraną przez siebie propozycję.

– Chcemy wybrać nazwę, która stanie się swego rodzaju marką. Kojarzona będzie z najnowocześniejszym w Europie systemem rowerów publicznych – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. – Autor zwycięskiej nazwy otrzyma także atrakcyjną nagrodę: 6-letni karnet na korzystanie z Roweru Metropolitalnego – dodaje Glaser.

Oprócz zwycięzcy konkursu, nagrody przewidziano też dla autorów pozostałych nazw zakwalifikowanych do finału. Będą to roczne karnety na przejazdy metropolitalnym rowerem. Głosujący również mogą liczyć na drobne podarunki – vouchery do kina, miesięczne karnety na Rower Metropolitalny czy gadżety od partnerów.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17 218 259 zł.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...