Las pełen dźwięków dla dzieci

Dzieci na łące z kwiatami
Fot. materiały prasowe BART

Las pełen dźwięków – EDU OPERA 2018 to trzecia już odsłona projektu edukacyjnego realizowanego przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART w pracowniach Opery Leśnej w Sopocie.

– Tegoroczny program warsztatów kreatywnych został przygotowany w oparciu o współczesne trendy i zjawiska w pracy warsztatowej z dziećmi do 12. roku życia – mówi Hanna Jasiewicz, koordynator projektu. – Do udziału w tworzeniu projektu zaprosiliśmy doświadczonych w tej dziedzinie artystów, muzyków, plastyków, animatorów i pedagogów.

Wśród propozycji przygotowanych przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART znajdują się tematyczne zajęcia muzyczne i teatralne, interaktywne koncerty na żywo, warsztaty przestrzenno-plastyczne oraz przyrodnicze. Tegoroczną nowością są warsztaty kulinarne i… zajęcia z robotyki klockami LEGO oraz warsztaty fotograficzne i wykłady w formie spotkań coachingowych przygotowane z myślą o gimnazjalistach.

Najbliższe zajęcia, dedykowane dzieciom w wieku 6-10 lat, „Wiosna na moim talerzu – warsztaty kulinarne” odbędą się 5 kwietnia. Ich tematem przewodnim będzie polska kuchnia i potrawy przygotowywane na bazie sezonowych, polskich warzyw i owoców. Kolejne warsztaty dotyczące biologii, ekologii i entomologii z udziałem żywych okazów owadów „Przytul Karalucha” i podstaw robotyk dla najmłodszych „LEGO edukacja” odbędą się w drugiej połowie miesiąca, 19 kwietnia.

Szczegółowe informacje na stronie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...