Wiosenne porządki z ZOM

Nowoczesna śmieciarka
Fot. Fotobank.PL/UMS

Dłuższe dni, wyższa temperatura i słońce, które coraz częściej pojawia się na błękitnym niebie, sprzyjają myślom o wiosennym sprzątaniu. Wzorem lat ubiegłych sopocki Zakład Oczyszczania Miasta ułatwi pozimowe sprzątanie mieszkańcom w ramach akcji Wiosenne Porządki 2018.

Sopocian zachęcamy do zaplanowania generalnych porządków od 6 do 16 kwietnia. Wtedy mieszkańcy mają możliwość wystawienia odpadów po porządkowaniu domów, piwnic, strychów, terenów przed posesją lub obok zasieku śmietnikowego (w przypadku zabudowy wielolokalowej).

W trosce o naszą wspólną okolicę, byśmy wszyscy cieszyli się estetyczną przestrzenią, przypominamy, by zbędne rzeczy wystawiać po godz. 18.00 lub rano do godz. 8.00. O ich wystawieniu prosimy poinformować Zakład Oczyszczania Miasta telefonicznie (58 551 38 27), mailowo (obsluga@zom.sopot.pl) lub osobiście.

Wystawione rzeczy odbiorą specjalne pojazdy, które będą patrolować miasto przez cały czas akcji Wiosenne Porządki 2018.

Co można wystawić:

  • elementy wyposażenia mieszkania – meble, dywany, wykładziny
  • meble ogrodowe
  • duże AGD: kuchenki, lodówki, pralki…
  • małe AGD: telewizory, sprzęt komputerowy, odbiorniki radiowe…

Duży sprzęt AGD bezpośrednio z mieszkań odbierze Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, zgłosić to można telefonicznie pod nr 58 624 66 11 lub online przez formularz dostępny na stronie www.kzg.pl.

W przypadku wystawiania innych odpadów niż wielkogabarytowe, prosimy o kontakt z Zakładem Oczyszczania Miasta, by uzgodnić miejsce składowania oraz termin odbioru odpadów. Mieszkańcy, którzy będą mieć większą ilość odpadów, mogą skorzystać bezpłatnie z kontenera, który zostanie podstawiony na teren lub przed ich posesję.

Przypominamy, że na terenie bazy ZOM w Sopocie przy Al. Niepodległości 723 a znajduje się Punk Zbiorki Odpadów Niebezpiecznych, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00, w którym można bezpłatnie zostawić odpady niebezpieczne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...