Spotkajmy się na Sopockich Targach Seniora

Seniorzy ćwiczą na sali
Fot. Fotobank.PL/UMS

Stoiska z ofertami produktów i usług przyjaznych seniorom, bezpłatne badania, warsztaty i pokazy, a na zakończenie potańcówka – to tylko część propozycji na wyjątkowy weekend. 14 i 15 kwietnia w Hali 100-lecia Sopotu odbędzie się 8. edycja Sopockich Targów Seniora. Wstęp oraz udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Tym razem spotkamy się wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia – mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawczyni i organizator Targów. – Parafrazując słowa piosenki z Kabaretu Starszych Panów, w tym roku nasze hasło brzmi: „… a w sercu ciągle wiosna”. Chcemy pokazać seniorom, że warto zachować pogodę ducha niezależnie od wieku, zachęcamy do aktywności i zdrowego stylu życia. Jak mówią eksperci, to, jaka będzie nasza starość, w dużej mierze zależy od nas samych – nie tylko od genów, ale również od stylu życia i naszego nastawienia – dodaje Anna Jarosz. 

Uczestnicy targów będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, m.in. wzroku, słuchu, gęstości kości, badania stóp, zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i tkanki tłuszczowej. Przed halą staną specjalne busy: osteobus, słuchobus i kardiobus, w których będzie można wykonać badania. Na Jarmarku Zdrowego Żywienia będzie można kupić żywność bez konserwantów i dodatków chemicznych. Warsztaty artystyczne będą nawiązywały do wiosny: ozdabianie doniczek techniką decoupage czy kompozycje kwiatowe w naczyniu. Dietetyk pokaże, jak zrobić smaczne i zdrowe pasty kanapkowe. Będzie można skorzystać z porad wizażystki i wykonać makijaż.

Na Targach zaprezentujemy szeroki wachlarz ofert dla seniorów odpowiadających na ich zróżnicowane potrzeby – podkreśla Agnieszka Niedałtowska, koordynator Sopockich Targów Seniora. Ta młodsza starość chce być aktywna i poszukuje pomysłów na ciekawe spędzanie czasu, ale coraz więcej mamy osób w zaawansowanym wieku, często niesamodzielnych, które wymagają wsparcia i opieki – dodaje Agnieszka Niedałtowska.  

Osoby odwiedzające Targi będą mogły zapoznać się z ofertą usług i produktów dla seniorów prezentowaną przez przedsiębiorców, organizacje oraz instytucje. Seniorzy znajdą tu m.in. wyroby prozdrowotne, sprzęt rehabilitacyjny, oferty z zakresu: pielęgnacji ciała i urody, opieki nad osobami niesamodzielnymi, zdrowego odżywiania, wypoczynku i podróży, edukacyjne oraz propozycje aktywnego spędzania czasu.

– Warto zabrać wygodny strój i sportowe obuwie, by skorzystać z zajęć ruchowych, m.in. warsztatów tańca, karate, samoobrony czy ćwiczeń na zdrowy kręgosłup – dodaje Agnieszka Niedałtowska. Polecamy również warsztaty z obsługi laptopów czy wykłady prozdrowotne, na temat zaćmy, leków ziołowych, teleopieki. O zasadach bezpieczeństwa oraz jak się uchronić przed oszustami stosującymi metodę „na wnuczka” będzie można porozmawiać z Policją i Strażą Miejską.

Podczas Targów nie zabraknie ciekawych propozycji kulturalnych i rozrywkowych: występy na scenie, wiosenny pokaz mody z udziałem modelek 50 +, a na zakończenie Targów, w niedzielę o godz. 15.00 potańcówka. W niedzielę na scenie zaprezentują się sopockie Domy Sąsiedzkie, a także odbędzie się konkurs „Wiosenne Kapelusze”. Organizatorzy zachęcają do przygotowania kapelusza ozdobionego kwiatami i innymi wiosennymi ozdobami oraz zaprezentowania go na scenie. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, proszone są o zgłoszenie się w niedzielę do godz. 12.00 do Punktu Informacyjnego Targów. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...