Z szoferki do aresztu

sygnalizator Straży Miejskiej na dachu samochodu
Fot. Fotobank.PL/UMS

3 kwietnia, ok. godz. 16.30, operator monitoringu sopockiej Straży Miejskiej zauważył samochód ciężarowy, którego kierowca złamał przepisy nie dostosowując się do znaku „zakaz ruchu pojazdów, których wysokość jest większa niż 3,1 m”. Kierowca łamiąc przepis zaklinował samochód we wjeździe do tunelu od strony Gdańska, na wysokości ul. Bohaterów Monte Cassino. Mimo tego podjął decyzję o kontynuowaniu jazdy przez tunel, uszkadzając wszystkie elementy znajdujące się na suficie (m.in. czujniki dymu), a także sam pojazd.

Wysłany na miejsce patrol Straży Miejskiej ujął sprawcę wykroczenia i przekazał go sopockiej Policji. W trakcie sprawdzania danych kierowcy okazało się, że 59-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piasecznie. W efekcie trafił do Komendy Policji w Sopocie. Samochód odholowano na parking strzeżony w Gdańsku.

Wstępne, szacunkowe straty związane z powstałymi uszkodzeniami to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Miasto Sopot podejmie niezbędne kroki w celu wyegzekwowania odszkodowania od ubezpieczyciela pojazdu. Będzie to możliwe m.in. dzięki zapisowi miejskiego monitoringu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...