Masz czas wolny? W Sopocie spędź go kulturalnie!

Stoisko Sopotu na Targach Czasu Wolnego
Fot. materiały UMS

Już w najbliższą sobotę oraz niedzielę (7-8 kwietnia) zapraszamy na Festiwal Czasu Wolnego, który odbędzie się w Amber Expo w Gdańsku. Sopot zaprezentuje ofertę kulturalną.

W sobotę atrakcje dla odwiedzających przygotowała Bałtycka Agencją Artystyczna BART oraz Państwowa Galeria Sztuki. Natomiast w niedzielę na stoisku dominować będzie oferta Sopoteki oraz Muzeum Sopotu.

Wśród czekających na gości atrakcji można wymienić między innymi różnego typu animacje przy stoliku czy „Tkanie na Patyku” – warsztaty przestrzenno-plastyczne, podczas których powstaną prace inspirowane bryłą i dachem Opery Leśnej.

Karty z pytaniami dotyczącymi kultury polskiej (malarstwa, filmu, architektury, muzyki) będą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy przez młodszych, jak i starszych odbiorców. Dzieci będą miały również możliwość ułożenia wielkich puzzli, przedstawiających wybrany obraz uznanego sopockiego artysty z kolekcji Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Ponadto można będzie nauczyć się obsługi czytników e-booków.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...