W Sopotece spotkasz Cygler i Łobodzińskiego

Łobodziński czyta Dylana ok.jpg

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na wspaniałe wydarzenia. Najpierw 18 kwietnia na autorskim spotkaniu Hanna Cygler opowie o swojej książce „Nowe niebo”, a 24 kwietnia Filip Łobodziński będzie czytał Dylana. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

  • 18 kwietnia 2018 r., godz. 18.00

Takiej powieści w polskiej prozie jeszcze nie było! Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku, ludzie śniący amerykański sen i emigranci z Kaszub.

Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Zderzenie z nową rzeczywistością jest twarde. Los nie oszczędza rodziny Halmanów, jednak ani Matylda, ani jej podopieczni się nie poddają. Walczą o lepsze życie, choć jego ścieżki są kręte i pełne wybojów. Najtrudniejszą wybiera Felicja, ulubienica Matyldy, która chce być sobą. A to kosztuje...

Czy bohaterowie odnajdą się w nowym świecie? Czy otworzy się przed nimi nowe niebo?

Filip Łobodziński czyta Dylana

  • 24 kwietnia, godz. 17.00

Nie lada gratka dla fanów Boba Dylana! Zapraszamy do Sopoteki na spotkanie z twórczością laureata literackiego Nobla w przekładzie Filipa Łobodzińskiego. Bob Dylan jest autorem powieści „Tarantula”, jedynej w swoim dorobku literackim. Oprócz legendarnych tekstów piosenek zebranych w tomie „Duszny kraj” – pierwszej polskojęzycznej antologii tekstów Boba Dylana – wysłuchamy fragmentów „Tarantuli” w interpretacji Filipa Łobodzińskiego.

 

Sopoteka

Sopot Centrum
ul. Kościuszki 14

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...