Francuskie inspiracje na Sopockiej Majówce

Grafika promocyjna Sopockiej Majówki 2018
Fot. materiały promocyjne

Program tegorocznej Sopockiej Majówki obfituje w wydarzenia artystyczne, kulturalne i sportowe. Od 27 kwietnia do 6 maja wszyscy sopocianie i odwiedzający kurort goście będą mieli do wyboru pokazy filmowe i spektakle teatralne, koncerty, wystawy, warsztaty rodzinne, pikniki, targ kulinarny, aktywności sportowe i spacery historyczne. Inspiracją dla wybranych wydarzeń tegorocznej Sopockiej Majówki jest kultura, zwyczaje i smaki Francji.

W programie wydarzenia m.in.:

Cirque Mosaic

  • pokazy cyrkowe i animacje rodzinne
  • wtorek, 1 maja, Plac Przyjaciół Sopotu

Wyobraźnię najmłodszych uczestników pobudzi grupa kreatywnych artystów cyrkowych, wspólnie tworzących unikatową mozaikę talentów czyli Cirque Mosaic. W programie wydarzenia nie zabraknie pokazów ekwilibrystyki i żonglerki, jazdy na monocyklu, popisów sztuki cyrkowej, muzyki na żywo oraz gier i zabaw sprawnościowych dla dzieci.

„Francuska bagietka”

  • spektakl uliczny w wykonaniu Teatru SFINKS i studentów ASP w Gdańsku
  • środa, 2 maja, taras Klubokawiarni Dwie Zmiany, ul. Boh. Monte Cassino 31/Willa Bergera, ul. Obrońców Westerplatte 24

Artyści, performerzy i muzycy jako spadkobiercy wolnościowych i kolorystycznych tradycji Szkoły Sopockiej pragną złożyć artystyczny, z francuska frywolny i z sopocka przekorny hołd dla Paryża i „sopocko-paryskich” powiązań kulturowych w sztuce, modzie i muzyce. W programie wydarzenia działania performatywne, muzyka na żywo, wystawa w ogrodzie Willi Bergera i mapping na placu przy fontannie Jasia Rybaka  oraz na budynkach przy ul. Haffnera (róg Majkowskiego) oraz przy ul. Podjazd.

Piknik patriotyczny

  • Muzeum Sopotu, ul. Józefa Poniatowskiego 8
  • czwartek, 3 maja

3 maja, w dniu święta państwowego obchodzonego w rocznicę uchwalenia w roku 1791 Konstytucji 3 maja, Muzeum Sopotu zaprasza na piknik patriotyczny. W programie m.in. warsztaty robienia kotylionów dla dzieci, spotkanie z Pomorskim Towarzystwem Genealogicznym i wykład o kuchni z początku XX wieku połączony z degustacją i wystawa plenerowa. Wyjątkową atrakcją będzie prezentacja autobusu, który w okresie międzywojennym jeździł na trasie Sopot – Gdynia oraz pokazy samochodów z lat 20. i 30. XX wieku.

Smaki Francji

  • targ kulinarny
  • 4-6 maja, Sopot Centrum, ul. Dworcowa 7

Francuzi na całym świecie słyną ze sztuki przygotowywania potraw i delektowania się ich wybornym smakiem. Znakomita kuchnia francuska odzwierciedla ich namiętny stosunek do jedzenia, a każdy region Francji ma własne specjały. Podczas Sopockiej Majówki, w pasażu przy dworcu kolejowym w Sopocie, entuzjaści kuchni francuskiej z całą pewnością znajdą coś interesującego dla siebie. Podczas kilkudniowej imprezy zaprezentują się francuskie restauracje i dystrybutorzy francuskich serów, bagietek, win i innych specjałów kraju nad Sekwaną.

Fisz Emade Tworzywo i Rebeka

  • koncert
  • sobota, 5 maja, Opera Leśna, Stanisława Moniuszki 12

Podczas Sopockiej Majówki 2018, na scenie Opery Leśnej wystąpią dwa dobrze znane na polskiej scenie muzycznej zespoły – Fisz Emade Tworzywo oraz Rebeka. Fisz Emade Tworzywo to duet, który od 2001 r. tworzą producent muzyczny i instrumentalista Piotr Waglewski oraz raper i wokalista Bartek Waglewski. Zespół ma na swoim koncie 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej i hiphopowo-eklektycznej, którym nieobce są wpływy jazzu, downtempo czy funk. Drugim zespołem, który tego samego wieczoru pojawi się w Operze Leśnej, będzie duet Rebeka, który tworzą Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny. Nie zabraknie więc silnego kobiecego głosu, wyrafinowanych kompozycji muzycznych i oryginalnego brzmienia łączącego elektronikę z ambitnym popem.

 

Szczegółowy program dostępny poniżej oraz na stronie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...