Remonty dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 18 do 24 kwietnia planowane są prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowane będą prace związane z przebudową układu drogowego i miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych w ciągu ul. Haffnera. W związku z pracami wprowadzona została następująca organizacja ruchu:

- zamknięcie ul. Powstańców Warszawy na wysokości skrzyżowania z ul. Budzysza. Objazd ul. Budzysza, a następnie ul. Haffnera, Sępią oraz Zamkową Górą do Al. Niepodległości,

- wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ul. Haffnera od skrzyżowania z ul. Budzysza do wysokości Grodziska z obustronnym zakazem zatrzymywania się,

- na odcinku ul. Haffnera od Grodziska do ul. Sępiej ruch sterowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Dodatkowo zmieniony (odwrócony) został ruch na jednokierunkowym odcinku ul. Goyki, tj. pomiędzy Al. Niepodległości a ul. Obrońców Westerplatte, umożliwiając tym samym wyjazd tą ulicą na Al. Niepodległości.

Kontynuowane będą prace związane z rewitalizacją skarpy sopockiej w ciągu ul. Sobieskiego. W związku z pracami wprowadzono całkowite zamknięcie ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Chopina do ul. Chrobrego.

Kontynuowane będą prace polegające na remoncie chodnika wzdłuż Al. Niepodległości od budynku nr 738 do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego. Podczas prac możliwe będą czasowe zajęcia prawego pasa jezdni Al. Niepodległości w kierunku Gdańska.

Kontynuowane będą prace polegające na remoncie chodnika wzdłuż Al. Niepodległości od ul. 3 Maja w kierunku Gdyni. Podczas prac możliwe będą czasowe zajęcia prawego pasa jezdni Al. Niepodległości od ul. 3 Maja w kierunku Gdyni.

21 kwietnia od godz. 10.30 do godz. 15.00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Moniuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. 1 Maja w kierunku Opery Leśnej. W tym czasie odbędą się zawody w kolarstwie górskim Garmin MTB Series Sopot.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...