Dziewczęta zagrają w rugby

Dziewczęta z drużyny Ogniwo Sopot Women's Rugby
Fot. materiały prasowe

To będzie coś naprawdę wyjątkowego. 22 kwietnia w Sopocie odbędzie się pierwszy turniej kobiecego rugby do lat 16. Zgłoszenia jeszcze trwają, ale już wiadomo, że udział potwierdziło osiem żeńskich drużyn, w tym Ogniwo Sopot Women's Rugby. Początek niedzielnego turnieju o godz. 10.00, wstęp jest wolny.

W niedzielę, oprócz sopocianek, wystąpią: R.C. Arka Rumia, Atomówki BBRC Łódź, RzKS Juvenia Kraków, Warriors Nowogrodziec, Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź, Tygrysice Sochaczew, Atomówki BBRC Łódź II. Sopockie rugbistki zadebiutują w prawdziwym mistrzowskim turnieju.

Drużyna Ogniwo Sopot Women's Rugby złożona jest niemal w całości z zawodniczek-uczennic Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Sopocie. Pewne jest, że nie odpuszczą i będą walczyć. Tak jak walczyły o powstanie drużyny. Zespół Ogniwo Sopot Women’s Rugby został sformowany z uczestniczek programu Kumulacja Aktywności Fundacji Lotto. Po zakończeniu ubiegłorocznego programu zawodniczki namówiły trenera Jarosława Hodurę, by zbudować drużynę. Hodura, kiedyś jeden z najlepszych polskich rugbistów, a dziś prezes Fundacji Edwarda Hodury, podjął się tego zadania i dziś jest trenerem sopocianek.

Mecze, które zobaczymy w niedzielę, na pewno nie będą nudne. Dziewczęta zagrają w siedmioosobowych, „olimpijskich” składach, a pojedynki będą krótkie – potrwają tylko dwa razy po pięć minut. Spotkania rozegrane zostaną na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie i będzie to jeden z elementów XXVI Memoriału Edwarda Hodury. Kolejnym będzie sierpniowy turniej Sopot Beach Rugby, największy plażowy turniej w Polsce.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...