Gracjan Posadzki z Brązową Honorową Odznaką PTTK

Gracjan Posadzki
Gracjan Posadzki. Fot. materiały prasowe PTTK

Gracjan Posadzki, od bardzo wielu lat działający w sopockim PTTK, został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – Brązową Honorową Odznaką PTTK. Wręczenie wyróżnienia odbyło się 4 kwietnia 2018 r., na specjalnym spotkaniu oddziału.

Gracjan Posadzki, bardzo znana, ceniona i lubiana postać, to Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej, który w środowisku PTTK działa nieprzerwanie od ponad 50 lat. Jest pomysłodawcą i kierownikiem tras pieszych, między innymi „Rajdu na raty”. Obecnie prowadzi aktywną działalność wśród  sopockiego środowiska seniorów, w Klubie Turysty Seniora „Sobótki”, organizując, prowadząc i uczestnicząc w wycieczkach pieszych.

Honorowa Odznaka PTTK jest  odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego za aktywną działalności w kadrze PTTK. Przyznawane jest członkom zwyczajnym oraz jednostkom organizacyjnym PTTK. Odznaczenie ustanowiono w 1956 r. Jest najwyższym odznaczeniem organizacyjnym. Wchodzi w skład Systemu wyróżnień i odznaczeń członków i jednostek organizacyjnych Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, zatwierdzonego uchwałą Zarządu Głównego PTTK. Do tej pory wyróżniono tym odznaczeniem zaledwie 1400 członków organizacji.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...