Mitoraj sfotografowany w Dworku Sierakowskich

Rzeźba Igora Mitoraja
Sulla riva (Na brzegu, 2009 r., trawertyn. Fot. E. Cichocka, żródło: www.tps-dworek.pl

Na wernisaż wystawy fotografii „Dzień, zmierzch i noc. Rzeźby Igora Mitoraja w Agrigento” 9 maja 2018 r. o godz. 18.00 zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Sopotu. Prace będzie można oglądać w dworku Sierakowskich do 27 maja, codziennie w godz. 12.00-18.00. Wstęp jest wolny.

Fotografie Dworku Sierakowskich powstały podczas pleneru na Sycylii, którego tematem stały się rzeźby Igora Mitoraja prezentowane w niezwykłym otoczeniu Doliny Świątyń w Agrigento.

Ta wyjątkowa wystawa była trzecią, a zarazem największą prezentacją prac wybitnego rzeźbiarza na Sycylii. Sesje zdjęciowe o różnych porach dnia i nocy zaowocowały powstaniem serii pt. „Dzień, zmierzch i noc”, autorstwa Ewy Cichockiej i Magdy Pannert, które z opracowaniem Anny Bińkowskiej, Ewy Cichockiej i Heleny Kuczyńskiej złożyły się na prezentowaną w dworkowej Galerii ekspozycję.

Więcej na stronie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...