Rowerowy Maj po raz trzeci

Dzieci na rowerach
Fot. Fotobank.PL/UMS

W tym roku w Sopocie ruszyła 3. edycja kampanii Rowerowy Maj, skierowana do sopockich uczniów i przedszkolaków. Kampania rekordowa nie tylko w Sopocie, ale i w całym kraju. W bieżącej edycji weźmie udział ponad 2 tys. dzieci z sopockich placówek i ponad 150 tys. dzieci z całego kraju!

O miano najbardziej rowerowej placówki rywalizować będą solidarnie dzieci i nauczyciele. Zasady kampanii są proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Jak co roku przewidziano nagrody dla najlepszych placówek, klas i samych rowerzystów.

W zeszłorocznej edycji rowerowe współzawodnictwo pozwoliło na uniknięcie spalenia 2000 litrów paliwa przez rodziców dowożących dzieci do szkoły. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w czerwcu!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...