„Sopocianki” Magdaleny Jankowskiej w Dwóch Zmianach

Obrazy Magdaleny Jankowskiej
Zdjęcie z pracowni w trakcie przygotowań do wystawy.

W czwartkowy, majówkowy wieczór sopocka artystka Magdalena Jankowska zaprezentuje w Dwóch Zmianach przy ul. Bohaterów Monte Cassino 31 swój najnowszy cykl obrazów – „Sopocianki”. Wernisaż odbędzie się 3 maja o godz. 19.00.

Magdalena Jankowska w Sopocie kojarzona jest głównie z realizacji muralu Mewy Origami, który jest widoczny z Placu Przyjaciół Sopotu na Bohaterów Monte Cassino. Mewy lecą nad budynkiem SPATiF-u, są również widoczne od strony Teatru BOTO. Urodzona w Gdańsku, gdzie zdobyła dyplom renowatora zabytków architektury.

Sopocianka, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie oraz Sopocie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Współtworzy autorski happening, performance art&music live MaloGranie. Artystka maluje obrazy olejne i akrylowe na płótnie, często korzystając z technik laserunkowych, dzięki czemu prace uzyskują głębię. 

Wystawa w Dwóch Zmianach jest bardzo sopocka, tematem prac są fragmenty mola, plaży i mewy, które Magdalena nazywa Sopociankami. W obrazach znaczącą rolę odgrywają charakterystyczne cienie, artystka łapie tzw. złotą godzinę w malarstwie, kiedy cienie są wyraźne i mocno skontrastowane. Godzinę tę nazywa „cienie time”.

Więcej imformacji:

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...